Dezer dagen heeft ons dorpje bezoek gehad van 'hen wild zwijn, wat de laatste tijd eigenlijk niet meer tot de zeldzaamheden behoort. Na eerst bij V. de tuin te hebben omgewroet, begaf het zich in de richting Schoor. De dichtstbijzijnde jager werd gewaarschuwd, maar na rijp overleg vond deze het beter te wachten tot de lentetijd. Deze ever zou dan zeer waarschijnlijk in gezelschap zijn van kleine evertjes. Niet zo slecht bekeken, want dan hebben de heren meer trefkans, want dat hun schot zuiver is, kan nu nog niet van allemaal gezegd worden. De bakker Van R. had dezer dagen het ongeluk om met zijn auto iets mee over de weg te slingeren. Bij nader bekijken bleek dit een melkkan te zijn van de Wed. K. De kan kwam met enige deuken vrij. Dit is in korte tijd al het tweede geval op deze weg. Onlangs werd de hazenjacht geopend in het kreupelhout achter het Castenrays Broek. De jagers stelden zich aan de rand op, terwijl de honden het wild uit het struikgewas moesten drijven. Op een gegeven moment staat een van hen met de handen in de lucht te zwaaien en te schreeuwen. "Schiet toch, schiet tochriepen de anderen hem toe. "Ja maar het is geen haas, maar een vos en wat een mooie witte pluim. Aan schieten dacht hij echter niet. Dat vosje was het nakijken werkelijk waard. Castenray is alweer van vele oorlogswonden genezen. De nieuwe school is nu ook weer onder de pannen. Over een paar maaruien is het leed in de noodschool dan ook weer geleden. De nieuwe school is een sieraad voor ons dorpje. Nu is het nog wachten op de bewaarschool voor de kleuters in de hoop dat die ook spoedig tot stand zal mogen komen. Het zou voor menige huismoeder een uitkomst zijn. Van de Kansel werd bekend gemaakt dat een nieuwe beplanting om onze mooie parochiekerk aangebracht zou worden. Vele boeren boden hulp bij het aanbrengen van de teelaarde. Als dit werk is voltooid zal de kerk weer een veel mooier aanzien gekregen hebben. In april hebben we hier dan weer een goude bruiloft, nl. het echtpaar J.Rambags-Kuijpers. Deze week had de buurt de eerste vergadering bij Jos Duykers over de werkzaamheden die in verband met dit feest verricht moeten worden. Sjang Classens was het met paarden omgaan moe. Hij heeft nl. zijn mooie luxe verkocht en zit nu zotuier paard. Met de veestapel gaat het nogal flink vooruit in Castenray. Dat bewees zich dezer dagen weer toen bij landbouwer Verstegen drie koeien op een daag kalfden. De Boerinnenbond heeft voor haar feestavond ook een toneelstukje waarop nu reeds druk geoefend wordt. De melkcursus, bezocht door 24 deelnemers, is begonnen bij Th.Strijbos. Van 17 tot 20 Jan. wordt te Roermond een retraite gegeven voor jonge meisjes. Van Castenray nemen hieraan 11 meisjes deel. Dinsdag 10 Jan. stond Castenray in het teken van het Heilig Jaar. s Avonds werd er in het patronaat een lezing met lichtbeelden gehouden over Rome en zijn Heiligen, door een pater Redemptorist. De aanwezigen werden meegevoerd naar de eeuwige stad. Twee uur lang wist de spreker de aanwezigen te boeien met dit interessant onderwerp. Op het einde van de lezing stelde hij voor of het niet mogelijk zou zijn om een gratis reis naar Rome te verloten onder de moeders van grote gezinnen, die dan door heel Castenray bekostigd zou worden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 3