Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -3- Stichting fjwmfcun&tg fcenootscfia Castenray Woensdag 17 april: Archeolcgiecursus les 8 - thema: Middeleeuwen door drs.J. Schotten Woensdag 1 mei: Vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang: 19.30 uur. Excursie Casels Broëk Op zondag 7 april hebben we in samenwerking met de Dorpsraad o.l.v. amateur natuurhistoricus Joof Teeuwen een informatieve en uitermate boeiende rondleiding gehad door t Casels Broëk. We werden daarbij tot onze aangename verrassing vergezeld door een aantal inwoners. Daar het opkomen voor het heem eveneens tot ons werkterrein behoort, was ons doel van deze rondleiding, om samen met Joof Teeuwen te bekijken welke mogelijkheden er zijn, om het gebied aantrekkelijker te maken voor de wandelaars en welke beheerswerkzaamheden nog verricht zouden moeten worden. Een en ander uiteraard in overleg met Staatsbosbeheer, de huidige eigenaar van het gebied. Door gebrek aan werkkrachten bij deze organisatie wordt volgens Joof noodzakelijk beheer soms uitgesteld, of helemaal niet uitgevoerd. Zo zouden de beide kikkerpoelen veel meer zonlicht moeten krijgen, want pas dan wordt er ook daadwerkelijk door de padden en kikkers gebruik van gemaakt. Rondom deze poelen moet dus ruimte gecreëerd worden en hier kan een taak liggen voor een groep vrijwilligers. Verder zou er iets gedaan kunnen worden aan een betere begaanbaarheid van het wandelpad en spelen we met de gedachte, om de route door middel van informatiebordjes nog interessanter te maken. Samen met de Dorpsraad willen we bekijken wat er gedaan kan worden, om dit unieke gebied nog aantrekkelijker te maken. Tevens willen we dit prachtig stukje natuur via de Schans nog een extra bij u onder de aandacht brengen. Jaaroverzicht 2001 Tijdens de laatstgehouden vergadering werd het Jaarverslag 2001 goedgekeurd. We willen u daarvan een kort overzicht geven. Op 31 januari 2001 vond er een oriënterende bijeenkomst plaats met als doel te komen tot een heemkundegroep in Castenray. Op 5 maart 2001 werd de Heemkundegroep Castenray opgericht. De bestuurssamenstelling is als volgt: Jan Strijbos, voorzitter Henk Dinghs, secretaris/penningmeester Koos Kleeven-Duijkers Toon Kuijpers Wim Jeuken Hay Strijbos Truus Tacken-Jenniskens De doelstelling wordt als volgt geformuleerd: "Het inventariseren, ordenen, archiveren en vastleggen van de Castenrayse historie in brede zin. Op 24 juni 2001 werd ten overstaan van mr. W.M.H.Heijnen, notaris te Eijsden, officieel de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray opgericht. De doelstelling van de Stichting werd uitgebreid beschreven:

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 3