21 Stichting Jeugdwerk Castenrav Basisschool 'De Stek' REDACTIONEEL Zaterdag 27 april: knutselavond. We gaan een tas maken van natuurlijke materialen. Ais je mee wilt doen geef je dan vanaf vandaag op bij Bea. Het kost 2,00. Je hebt een kniptangetje en een plastic tas nodig. Probeer daar zelf voor te zorgen. Heeft iemand toevallig thuis nog kleine berkentakjes en/of mos liggen. Wij van het Jeugdwerk zijn daar heel blij mee. Als je zoiets hebt wil je dan even contact opnemen met Bea Baltussen (582444)? Alvast bedankt. Zaierdag 18 mei: dartcompetitie Collecte Nationale Hartweek Bij 'De Schans' van deze week treft u de zakjes voor de collecte van de Nederlandse Hartstichting aan. De zakjes worden in de week van 211im 27 april opgehaald. Dinsdag 9 april kregen de kinderen van groep 7 en 8 een videoband te zien over De Groote Peel. Woensdag 10 april zijn wij naar De Groote Peel gegaan. Wat hebben we zoal gedaan: Het landschap onderzocht. We moesten op een uitkijktoren staan en een punt natekenen. En 24 vragen maken. Water onderzocht. We moesten met een schepnetje in het water vissen en kijken wat je tegen kwam. De bodem onderzocht. Met een grondboor moesten we turf uit de grond halen en kijken welke kleur het had en we moesten kijken wat er in de grond zat. Watervogels bekijken. Met een verrekijker moesten wij allerlei vogels bekijken. Planten onderzocht. We moesten kijken wat voor planten er in de omgeving waren en een paar zoeken. Andere uitstavies De kinderen van groep 1/2 zijn vorige week bij de familie Cremers op bezoek geweest. Zij hebben de lammetjes en de veulens bewonderd. Woensdag 17 april zijn de kinderen van groep 3 en 4 op bezoek geweest bij Piet en Miep Jenniskens aan de Tunnelweg. De hoefsmid kwam daar op bezoek om een paard 'nieuwe schoenen' aan te meten. Cartridge eco plan Het ophalen van cartridges verloopt prima. In december hadden we een bedrag van fl 60,50. Nu hebben we een bedrag van 46,25 euro. Een heel leuk resultaat. Daarnaast is een donatie gedaan van 3,01 euro aan de stichting Natuurmonumenten. Team basisschool 'De Stek' Abonnementen Er is nogal verwarring ontstaan aangaande het abonnement op De Schans. Diverse mensen hebben bij de bank hun machtiging niet aangepast; zodoende is het bedrag van f 15,~, wat De Schans vorig jaar kostte, omgezet in 6,81. Het abonnementsgeld voor 2002 bedraagt echter 7,~. Dus alleen diegenen die te weinig betaald hebben, moeten deze 0,19 bij betalen. Doe dit s.v.p. zo spoedig mogelijk, zodat e.e.a. afgerond kan worden. In het natuurgebied De Groote Peel' (geschreven door twee kinderen vim groep 7/8)

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 21