3 DORPSRAAD Ruim 30 jaar is er in Castenray een dorpsraad actief. Momenteel in stichtingsvorm als schakel tussen de burgers en de gemeentelijke overheid. De doelstelling van de dorpsraad is de leefbaarheid in Castenray te bewaken en te verbeteren. Dit houdt concreet in dat men zich bezighoudt metbestemmingsplannen, huisvestingsbeleid, openbare werken, onderhoud groenvoorzieningen, verkeersmaatregelen, welzijnszaken etc. Over al deze zaken geeft men advies aan het college van Burgemeester en Wethouders. Verder neemt de dorpsraad deel aan het dorpsradenoverleg Venray en aan het project de Peel leeft. Enkele voorbeelden van projecten die de laatste jaren gerealiseerd zijn: inrichting speelterreinen, aanplanting dorpsplein, verlichting route naar het sportpark, aanleg verharding voor plaatsing skatebaan tevens toekomstige JOP Jeugd Ontmoetings Plek). Momenteel is er veel aandacht voor de herinrichting van de Horsterweg alsmede voor betere verlichting Castenrayseweg en woonstraten. De huidige dorpsraad bestaat uit de volgende personen. H. Theeuwen lid Dorpsraadverkiezingen zijn heiaas niet meer mogelijk bij gebrek aan voldoende kandidaten, zodoende worden personen benaderd om zitting te nemen in de raad. De dorpsraadvergaderingen zijn openbaar en worden een maal per maand gehouden in het zaaltje van De vergaderdata staan vermeld in de dorpskalender van de Schans, tevens worden de notulen en belangrijke zaken kenbaar gemaakt in het dorpsblad. Voor meer informatie kunt u altijd terecht bij het secretariaat tel: 579047 Castenrayseweg nieuwe toplaag optische fietspaden (rood) diverse kruisingdrempels kom ingang drempel, openbare verlichting M.Seykens lid H. Strijbos lid L. Vroemen voorzitter R. Saris secretaresse B. Strijbos penningmeester R. Cox lid Cafe Hesen. WAT STAAT ER OP DE ROL Realisatie; 2002 Horsterweg; fase -1- kruispunt bij de Kerk plateau aanpassing openbare verlichting vervanging bomen Catalpas aanbrengen van boomkorven Realisatie; 2002 Tunnelweg; Verdere uitbreiding verlichting richting Castenrayseweg Realisatie; 2003 In onderhandeling; 30 km zones in de woonstraten Lollebeekweg gedeelte binnen de bebouwde kom voorzien van de nodige infrastructuur, verlichting, trottoirs, parkeerstroken etc.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 3