De dag verliep te snel en tegen 9 uur werden delJhfen, behalve de eonsumptietent, gesloten. Hier werd nog menig glaasje gedronken onder gezellige kout en menige kwinkslag. Iedereen keerde voldaan huiswaarts. De tweede dag werd het eveneens druk. Alle paardenliefhebbers kon men hier vinden. De Heer P.Rambags behaalde hier een Ist6 prijs en de Heer M.Dinghs sleepte een 4de in de wacht. Onze oud-dorpsgenoot de Heer L.van Osch behaalde met de bekende Amanda van Beek de kampioensprijs merries. Er werd gekeurd, gemonsterd, gelachen, gepraat, gehandeld, maar niet verkocht. Dit ging zo door tot alle paarden weer huiswaarts keerden. De derde dag brak aan. Een recordaantal bezoekers werd er genoteerd. Men hoorde varkens schreeuwen, koeien loeien en een drukte van jewelste. Een melkdemonstratie werd gehouden en de keurmeesters waren in actie. Bij de uitslag bleek dat de Heer P.Rambags met een jonge zeug de zeer begeerde titel behaalde van Kampioen en tevens nog een eerste a en b prijs. De Heer J.Rambags behaalde met zijn jonge Jumbo de reserve-kampioen. De belangstelling voor rundvee en varkens was zeer groot. Tegen de avond trommelden alle boeren en burgers weer naar de consumptietent. The Playing Boys bezorgden verder iedereen nog een gezellige avond, terwijl het de laatste dag van de tentoonstelling was. Donderdags werd begonnen met de afbraak. Dit was echter gauw genoeg gebeurd. Iedereen keek nog met voldoening op de afgelopen dagen terug. P.S. Voortaan zal er iedere maand copie komen over het wel en wee van onze Jonge Boeren. Tevens aan alle jonge boeren in Oost of West, of waar dan ook, een krachtige hand op papier, van alle leden en tot weerzien in het vaderland. Cross Country Op zondag 23 Oct. 1949 hield onze ruiterclub een cross in de Castenrayse bergen, welke uit sportief oogpunt bekeken en wat de belangstelling betreft, speciaal van de ruiters, zeker geslaagd mag heten. De belangstelling van de zijde van het publiek had groter kunnen zijn, maar dit zal zijn oorzaak wel gevonden hebben in het gure weer. Er verschenen precies 50 ruiters aan de start die allen de komende dingen hoopvol tegemoet zagen. Er werd een voor een gestart, waaruit al af te leiden was dat aan de organisatie de nodige zorg besteed was. Velen der ruiters hadden niet durven dromen dat het parcours zo zwaar zou zijn. Het gevolg was dat zandruiters en petlozen onder de deelnemers voor gingen komen. Eén kwam er zelfs met een pracht van een bloedneus aan de finish. Alles bij elkaar had de ruiterclub echter een geslaagde middag. De geweldige storm die 27 Oct. over ons dorp raasde, heeft nogal wat schade veroorzaakt. De strohopen die in het veld zaten van de in het veld gedorsen rogge werden geheel uit elkaar gerukt. Een kippenhok bij de Wed.P.Peeters kon de druk niet verdragen en stortte in. Twee roggemijten van J.Swinkels maakten een buiteling door de geweldige rukwind en kwamen weer precies zo te staan zoals eerst. Het stro dat onder de mijten had gezeten waaide weg, zodat het nog lang niet zeker is dat Jan er wat van gemerkt heeft. In de nacht van maandag op dinsdag werd het een van de runderen van landbouwer Emonts te klein in de weide en toog aan de wandel Dinsdag na de middag landde het bij de kleermaker Poels aan. Deze ook voor geen kleintje vervaard, pakte het koebeest bij de staart en bracht het bij de eigenaar terug. Bij A.Strijbos gaf H. van Kuijck met zijn zelfgefabriceerde aardappelrooier een demonstratie. Deze rooier doet de aardappelen netjes in zak of kist, naar verkiezing. Als er nu maar genoeg te rooien valt en er maar kopers komen, zal het nogal loslopen. Hay, veel geluk ermee, hoor!

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 8