Basisschool 'De èték Math Janssen Rijdend Gordijn en Tapijt centum Winkel aan huis Tel: 077-3061168 Studiedae SKPOV Woensdag 13 maart hebben wij een fantastische studiedag gehad tezamen met alle andere Venrayse basisscholen. Het centrale thema was 'samen werken aan goed onderwijs: leren leren! Hoe bereiden wij onze kinderen voor op de maatschappij van de toekomst. De toekomst die een dienstenmaatschappij te zien zal geven, waarin met mensen en vóór mensen gewerkt gaat worden. Om in deze maatschappij goed te kunnen functioneren dieoen kinderen het volgende te leren: Samenwerken en leren eigen verantwoordelijkheden te nemen Sociale vaardigheden Zelfstandig werken en autonoom handelen Probleemoplossend denken Kennis kunnen vergaren, ordenen en toepassen Zulke uitgangspunten zetten je als leerkracht aan het denken en laten je realiseren dat dit een verandering van het onderwijs vraagt. Een verandering van het doceren van kennis naar het begeleiden van kinderen in het leren leren. Kinderen helpen opgroeien tot evenwichtige persoonlijkheden, die onafhankelijk kunnen denken en handelen in een goede relatie met anderen. Schoolvoetbaltoernooi (meezonden artikel) Wij zijn woensdagmiddag met elf jongens van groep 8-7-6 en drie moeders naar 't schoolvoetbal toernooi in Venray geweest, 's Morgens hebben we eerst getraind op het trapveldje. We hebben de opstelling gemaakt en buitenspel uitgelegd, want we moesten op een 'groot' veld voetballen. We stonden in poule c en hadden drie wedstrijden van vijftien minuten. Tot hun grote schrik moesten de moeders vlaggen voor buitenspel, maar gelukkig kwam Roel Heidens kijken en werd die de vlag vlug in de handen geduwd. We hebben allemaal kei goed gevoetbald en kei goed gekeept. We hebben de finale net niet gehaald. We kregen drinken van de ouderraad en nog chips van de organisatie. Het was een leuke middag en volgend jaar gaan we weer. Kledinsin zamelins De kledinginzameling heeft een bedrag van 460,53 euro opgebracht Kindervakantiewerk Venray eo. De organisatie van het Kindervakantiewerk in Venray e.o. is al weer volop actief. Dit jaar zal het Kindervakantiewerk gehouden worden van 8 tot en met 12 juli. Alle schoolgaande kinderen in de gemeente Venray van de groepen 3 tot en met 7 kunnen hieraan deelnemen. Dit jaar zal in het thema staan van. het circus. Het Kindervakantiewerk vraagt met nadruk om leiding/hulp van ouders bij deze dagen. Als regel hanteren zij dat kinderen van ouders die meehelpen gegarandeerd zijn van deelname. De inschrijfformulieren worden op 9 april op school bezorgd. Team basisschool 'De Stek' Keuze aan huis ook s'avonds en in het weekend

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 19