Stichting Heemkundig Genootschap Castenray ticfiting f}eemfum% ©enootscfia tastenrg? Geslaagde dialezing De Ouderenbond en het Heemkundig Genootschap kunnen terugzien op een buitengewoon geslaagde diapresentatie. Met dik 100 personen was de zaal op maandag 4 maart prima gevuld en afgaande op de reacties mogen we constateren dat de getoonde dia's en de verstrekte informatie de aanwezigen zeer aanspraken Gérard Lucassers uit Geijsteren voerde zijn aandachtig gehoor mee door het oude landschap van Castenray en omgeving. Dit landschap, dat eeuwenlang vrijwel onveranderd is gebleven, hebben de ouderen onder ons nog goed in herinnering. De vele houtwallen, de onvërharde veldwegen (karsporen) en de boerderijen met hun waterput en bakhuis zijn met de invoering van de ruilverkaveling en de opkomst van dè kunstmest vrijwel geheel uit het landschap verdwenen Slechts de oude namen behouden nog de band met het verleden en de betekenis ervan herbergt een prachtig stuk geschiedenis. Van deze geschiedénis hebben we op deze boeiende avond even mogen proeven. Onder de pauze werd druk gebmik gemaakt van het bezichtigen van een kleine expositie, die we speciaal voor dit therna hadden ingericht. Duidelijk werd ook dat er voor het Heemkundig Genootschap nog genoeg werk ligt te wachten, want veel moet nog worden uitgezocht. Dat de hulp van de Castenrayse ouderen daarbij onontbeerlijk is moge duidelijk zijn. We zijn dan ook erg blij met de vele oude foto's en andere historische zaken die we van deze en gene aangeboden krijgen. En evenzeer natuurlijk met de grote schat aan informatie die er tijdens de interviews verstrekt wordt. We hebben vorige week maandag kunnen constateren dat er in Castenray ruime belangstelling is voor ons werk en voor onze dorpshistorie. Dergelijke avonden zijn dan ook zeker voor herhaling vatbaar Maandag 18 maart: Algemene ledenvergadering van het LGOG Venray in zaal "Het Trefpunt" in verpleeghuis Beukenrode. Aanvang: 19 00 uur. Na een korte pauze zal mevr. M. Stienaers-Verdingh vanaf 19.45 uur een dialezing verzorgen over het thema: Magie en volksgeloof: van wieg tot graf. De vergadering en de aansluitende dialezing zijn voor iedereen gratis toegankelijk. Woensdag 20 maart: Archeologiecursus les 7 in "De Kemphaan" te Venray. Aanvang: 20.00 uur. Woensdag 3 april: Vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang: 19.30 uur. Zondag 7 april: Onder leiding van natuur- en landschapsdeskundige Joof Teeuwen uit Oostrum maken we een wandeling door 't Casels Broek". Vertrek op 't pleintje: 09.00 uur. Woensdag 17 april: Archeologiecursus les 8 in "De Kemphaan" te Venray. Aanvang: 20.00 uur! in zaal't Trefpunt" Beukenrode door dhr. Verhart met als thema Archeologische opgravingen in Merselo. Aanvang: 19.30 uur. In museum 't Freulekeshuus' Eindstraat 8 te Venray wordt van 15 maart t/m 2 juni tevens een tentoonstelling georganiseerd over Merselo met als thema: Van Peeldorp naar woondorp. Woensdag 1 mei: Vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang: 19.30 uur. '-•> 'I- i '.V ..f- A M f

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 2