/\rtsT Onderwijl had de stoet zich weer opgestikê örn de jonge priester naar de ouderlijke woning te begeleiden. Namens de parochie sprak de heer H. Vollebergh gelukwensen onder het aanbieden van een passend cadeau. Het mannenkoor liet zich nog met enkele nummers horen en daarna volgden weer enkele bruidjes met een prachtig feestgedicht. Hierna trad de neomist naar voren. Geroerd dankte hij allen hartelijk voor de vele en spontane blijken van medeleving, die voor hem deze dag tot een onvergetelijke hadden gemaakt. Van de gelegenheid tot feliciteren werd door practisch het hele dorp en veel daarbuiten, gebruikgemaakt. De originele verlichting in de versiering aangebracht,was s avonds op grote afstand te zien en bewoog er menigeen toe nog een wandeling daarheen te maken. Castenray heeft zijn eerste Priesterzoon op grootse wijze gehuldigd. Handboogschutterij De Batavieren hield op zondag 18 sept. 1949 het in alle opzichten geslaagde Kringconcours. Herman Dinghs van onze vereniging mocht de prijs in ontvangst nemen van de schutter die het hoogste aantal punten geschoten had op de concoursen van de hele kring Venray. Dan nog wat interessante Castenrayse nieuwtjes uit 1949: - Door smid Van Kuijck is een aardappelrooier uitgevonden die de aardappelen ook opraapt. Na enkele proefnemingen beantwoordt de machine cum haar doel, zodat de boeren in Castenray zich geen vuile vingers meer behoeven te maken. - Het paard van M.Emonts wilde met zijn poot proberen of het prikkeldraad ook sterk was. Een flinke wonde aan zijn poot een paar weken rust was het resultaat. - De kanalisatie van de beek begint al op te schieten. Twee vissemvoningen zijn al gereed. Nu nog de kwestie, wanneer komen de vissers, wanneer de vissen en dan nog het water. Dan zijn we weer een hele stap in de goede richting. - M.Arts heeft zijn huis ook opgebouwd en het oude dak vervangen door een nieuw, waardoor het een veel mooier aanzien heeft gekregen. - Toen Herman Dinghs zich naar het veld begaf, kwam hij tot de onaangename ontdekking dat zijn rund niet in orde was. Enige uren later was het dood. - Toen onze voorzitter (van welke vereniging staat niet vermeld JS) met zijn vrouw 's zondags van Horster kermis naar huis wilde terugkeren, kwam zij, goed en wel aan het fietsen zijnde, te vallen. Zij kwam zo ongelukkig terecht dat de dokter erbij gehaald moest worden. Deze constateerde beenbreuk en achtte opname in het ziekenhuis noodzakelijk. Dit is de tweede keer in een jaar tijds dat zij haar been heeft gebroken. eri crematie onderneming Venrayseweg i 04 5961AJ Horst fatersstraat 25 5801 AT Venray w«2< telefoon 077 398 70 99 telefoon 0478 55 01 50 W(/ zfjn c/ag en nacht bereikbaar onder teleloonnr. 077 398 70 99

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 18