vur-uut "Het wegdek Oirlo-Oostrum is ook gereea geKöéien. Nu nog bitumen erop en we hebben een prachtweg. Aan de brug in Öostrum is echter nog niets gebeurd. Er is nog geen instantie die het betalen wil." "19 April was een heuglijke dag voor Castenray. Het echtpaar Donders-Verlinden vierde toen zijn gouden huwelijksfeest. Reeds lang tevoren waren hiervoor voorbereidingen getroffen, om aan deze zeldzame gebeurtenis luister bij te zetten. Voor de plechtige Hoogmis werd het gouden paar aan huis afgehaald door de ruiterclub met prachtig versierde wagens voor bmidspaar en familie. Het zonnetje deed die dag nog eens extra haar best. De vrolijke stoet trok zo de lange weg kerkwaarts. De fam.Donders woonde achter in de Straat, de huidige Lollebeekweg. JS). Veel bekijks langs de weg en ook mensgeen kwam achterop om de H.Mis bij te wonen. De schoolkinderen en het feestcomité stonden de stoet op te wachten bij Steegs. Dit comité heeft voor deze dag bergen werk verzet, om aan deze oudjes een onvergetelijke dag te bezorgen. De Z.E.Heer Pastoor (Rieter, JS) was druk in de weer om de-ze zeldzame gebeurtenis op de gevoelige plaat vast te leggen. De correct uitgevoerde meerstemmige H.Mis werd aan God opgedragen om dank te brengen voor al het goede in een zo lange reeks van jaren aan het echtpaar geschonken. Na deze plechtigheid werd het gouden bruidspaar door enkele bruidjes een bloemruiker aangeboden onder voordraging van een toepasselijk gedichtje. De stoet had zich intussen weer opgesteld en werd het hele feestgezelschap weer huiswaarts gereden. Tegen de avond werd het weer drukker in de Straat. Het mannenkoor ging zijn opwachting maken bij de feestvierenden, om het rijn gelukwensen te gaan aanbieden. Na enkele nummers ten gehore gebracht te hebben, sprak de voorzitter van het mannenkoor, Dhr Vollebergh. namens alle inwoner s van Castenray en bood een prachtig cadeau aan. Na een driewerf "Lang zullen ze leven"was dit feest weer aan het einde gekomen en keerden allen weer huiswaarts. Een woord van dank aan allen die er op enigerlei wijze aan meewerkt en om dit feest op zo'n manier te doen slagen "Enkele weken geleden moest de zangvereniging er andermaal op uit. Nu om Petrannes Strijbos een lang zal hij leven toe te zingen bij gelegenheid dat hij begiftigd was met de medaille van de LLTB voor ruim 50-jarige trouwe dienst bij eenzelfde familie Driekske enThei Strijbos, JS). ft Was een zaterdagavond en vele belangstellenden waren meegegaan. Hier richtte de Z.E.Heer Pastoor het woord tot de jubilaris. In hartelijke woorden prees hij de vrouw van deze krasse oud gediende en stelde hem ten voorbeeld aan de jongeren, waarvan er velen een dienstbetrekking zo gauw moe zijn. Vele felicitaties mocht Petrannes in ontvangst nemen. Moge voor hem nog een prettige levensavond rijn weggelegd." Beste leden, Allereerst willen we onze prins Joos feliciteren met zijn uitverkiezing als heerser van het knuppelrijk 2002. Casele zal met zo'n prins Vur-op een carnavalsfeest Uut duizenden krijgen. Zaterdag 19 januari is de receptie. Bijeenkomst voor iedereen die onze prins wil feliciteren om 20.15 uur in de zaal van de Wis. A laaf! UUrtTVCttENIGING

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 4