5 S$Mö Notulen openbare dorpsraadvergadering gehouden op maandag 19 november 2001 in café J. Hesen te Castenray; aanvang 20.00 uur. Opening De voorzitter opent de vergadering precies om 20.00 uur; hij heet allen welkom op deze laatste openbare dorpsraadvergadering van dit jaar. 2. Notulen vergadering 29 oktober 2001 Deze worden door de vergadering goedgekeurd en ondertekend door voorzitter en secretaris Ingekomen stukken en mededelingen Taakverdeling i.v.m ontstane vacature; contactpersoon culturele verenigingen: Mieke Seijkens en Hay Strijbos contactpersoon sportverenigingen: Mieke Seijkens en Hay Strijbos ir Commissie Dorpsblad De Schans: Riky Saris - Brigitte Strijbos en Hay Strijbos Rubriek "Mensen in het nieuws": Brigitte Strijbos en Hay Strijbos Verwelkomen nieuwe inwoners Castenray: Brigitte Strijbos en/of Hay Strijbos Het maken van De Schans in noodgevallen: Brigitte Strijbos en Hay Strijbos in samenwerking met iemand van familie Saris. Caselse Vennenroute: Er is door Heemkundig genootschap een brief gestuurd naar IVN met de vraag om een keer samen de route te lopen en zodoende meer inzicht te krijgen in de flora langs de route. Daarna zullen we weer contact opnemen met Staatsbosbeheer over aanpassen knuppelpad. Vergaderdata 2002: Deze worden vastgesteld op: 14 januari - 18 februari - 18 maart (besloten) - 22 april - 27 mei - 17 juni - 16 september - 21 oktober - 25 november Brief aan kerkbestuur; de banken zijn geleverd en al geplaatst. Brief aan basisschool "De Stek": we zullen aan team en medezeggenschapsraad overlaten of de kinderen tijdens de kennis wel of geen vrij hebben. Kermis op de kerkdorpen: er zijn door de gemeente contracten afgesloten met de gebrs. Regter voor driejaar. We zijn t/m 2004 verzekerd van kermis in Castenray. De attracties zullen duidelijk beter moeten zijn dan in 2001 (zeer slechte staat van de botsauto's). Ook zal er een nieuwe draaimolen komen. De visboer komt alleen op zaterdag en zondag. Door de gemeente zal een geldelijke bijdrage worden geleverd (z.g. "leefbaarheidsbudget") voor vrije besteding door de dorpsraden. Dit geld kan eventueel gebruikt worden voor eigen inbreng ter verbetering van de kennis. Project Doipenfonds: er zal gevraagd worden voor boomkorven om de catalpa's aan de zuidzijde van het dorpsplein. De vlaggenmast op het dorpsplein is in opdracht van Willy Sassen, gemeente Venray, verplaatst. Nu staat deze op de juiste plek. Openbare dorpsvergadering Fanfare "Dorpsklank" op 15 november: deze is bezocht door Louis Vroemen - Robert Cox - Hay Strijbos en Herman Theeuwen. Naar Willy Sassen - Martha Peters - Ger last en het College van B W zullen kerstkaarten namens de dorpsraad worden gestuurd. In week 46 is begonnen met de aanleg van de Gerrit Artsstraat (volgens de gemeente de Pieter Artsstraat). Als alles volgens plan verloopt is deze nog voor het einde van dit jaar gereed. Willy Sassen komt in januari 2002 om alle actiepunten en knelpunten voor 2002 door te nemen en/ofte bekijken. Hem zal worden gevraagd om op het traject Tunnelweg - Castenrayseweg 2 lantaarns te plaatsen (cluster van 6 woningen). De struiken op het dorpsplein zullen door Roel Hoeymakers in het vooijaar worden gesnoeid: ook zullen dan bloembollen worden gepoot. Voor de JOP is gevraagd voor basketbaipalen en een volleybal-/badmintonnet Het Comité Bierfeesten mag gebruik blijven maken van het speelterrein 't Tunnelke"

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 5