-6 bouw van de kantine en de kleedlokalen op sportpark "Heesakker" en de oprichting van de korfbalaccommodatie "De Kamp". Als voorzitter van de Sportstichting was hij ook oprichter en eerste voorzitter van de tennisclub Oirlo-Castenray. Toen de organisatie binnen deze vereniging op orde was, kon hij met een gerust hart de leiding in andere handen overgeven. Jan was ook nog 4 jaar lid van de gemeentelijke adviescommissie Jeugd, Sport en Recreatie en terzelfder tijd adviserend lid van de Dorpsraad. In 1977 werd Jan medeoprichter van de fanfare "Dorpsklank". Hij werd meteen gebombardeerd tot secretaris van het oprichtingscomité, want er moest nogal wat op papier gezet worden en dat was aan Jan wel besteed. Iedereen wist dat wanneer Jan "ja" zei, alles ook snel en goed moest gebeuren. Zodoende werd hij in 1977 de eerste voorzitter van de fanfare, maar daar bleef het op muzikaal gebied niet bij. Jan is namelijk ook nog ruim vijfjaar voorzitter geweest van de Federatie van Muziekgezelschappen in de gemeente Venray en daarnaast ook nog acht jaar bestuurslid van de Muziekschool Venray. Toen hij in 1986 wegens grote drukte op zijn werk moest afhaken, werd hij voor zijn vele verdiensten benoemd tot erevoorzitter van fanfare "Dorpsklank". In 1987 werd Jan gevraagd als voorzitter van het jubileumcomité 25 Jaar SV Castenray. Twee jaar lang had hij in de organisatie de voortrekkersrol en wist hij samen met de andere comitéleden dit jubileumfeest tot in alle details perfect te regelen. Het was dan ook min of meer logisch dat hij in 1996 eveneens voorzitter werd van het jubileumcomité "25 Jaar Sportpark Heesakker". Ook hier weer een uitgebalanceerd feestprogramma in 1998 voor de Oirlose en Castenrayse sporters, zowel jong als oud. In 1998 werd op een bestuursvergadering van de carnavalsvereniging gesproken over het naderende feest in 2000, namelijk het 4x11 jarig bestaan van de Schanseknuppels. Na enig over en weer gepraat vond men dat het wel leuk zou zijn, om een boekwerk samen te stellen. Maar wie kon hier het beste voor benaderd worden, wie moest de kar gaan trekken Tijdens een bijeenkomst van de voorzitter en enkele oud-prinsen werd al snel gezegd, dat als Jan Strijbos dat wil doen, we de juiste man op de juiste plaats hebben. En weer was Jan bereid aan deze klus zijn medewerking te verlenen. Ook hier werd hij de stuwende kracht en samen met de vier andere commissieleden leidde dit binnen twee jaar tijd tot een prachtig eindresultaat. Niet alleen voor de carnavalsvereniging, maar voor de hele Castenrayse gemeenschap en ver daar buiten. Verder is Jan initiatiefnemer, medeoprichter en voorzitter van de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. Deze stichting werd in 2001 in het leven geroepen en ook hier verzet Jan weer het nodige werk. We hoeven daarbij alleen al te denken aan de grote verslagen en verhalen die wekelijks in de Schans te lezen zijn. En of dit nog niet genoeg is, was Jan ook nog even bezig om een urnenmuur te realiseren. Na enkele bijeenkomsten met het kerkbestuur kwam de urnenmuur spoedig uit de grond en ook hier was Jan weer de initiatiefnemer en coördinator. In het verleden was Jan ook nog lid van biljartvereniging "De Ketsers". Enkele jaren speelde hij in competitieverband, maar was geen bestuurslid. Daar moet toen toch wel een goed bestuur zijn geweest, anders had Jan ook daar zeker een bestuursfunctie gehad. Voor zijn beroep is Jan al ruim 35 jaar werkzaam aan de basisschool in Oirlo en hij hoopt daar de 40 jaar te kunnen volmaken. Omdat Jan een echte verenigingsman wil blijven, kijkt hij al vooruit en ziet hij zich ooit nog wel eens zijn Castenrayse gemeenschapsleven afsluiten als voorzitter van de Ouderenbond. Jan, proficiat met je verkiezing tot "Beste Knuppel 2002" namens de gehele Castenrayse gemeenschap.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 6