ORDE VAN VERDIENSTE, "DE BESTE KNUPPEL 2002" VOOR JAN STRIJBOS Op carnavalsmaandag 11 februari zal in Castenray om 20.11 uur voor de achttiende keer de orde van verdienste "De Beste Knuppel"worden uitgereikt. De vijf helpende verenigingen, S.J.W.C. en carnavalsvereniging de Schanseknuppels waren ook dit jaar eensgezind in hun mening wie de onderscheiding moest toekomen. Het was dan ook een unaniem besluit dat "de Beste Knuppel 2002" toegekend wordt aan Jan Strijbos. De onderscheiding zal worden uitgereikt als blijk van waardering voor de vele jaren tomeloze inzet die Jan voor de Castenray se gemeenschap gedaan heeft. van jongs af aan veel interesse heeft gehad in - - lid van het Patronaat, een gezelligheidsvereni- |h- W ging voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Enkele Hr WiMtWk:- jaren later meldde hij zich aan als lid van de Foto Hoedemakers Venrav Jonge Boeren, een vereniging die de maatschappelijke en culturele ontwikkeling van de wat oudere jeugd ten doel had. Veel meer mogelijkheden bood het Castenrayse verenigingsleven toentertijd nog niet. In 1959 was Jan medeoprichter van de tafeltennisclub. Hij werd bestuurslid en speelde in competitieverband in het eerste team. Helaas was deze vereniging geen lang leven beschoren, want toen in 1964 de voetbalclub in het dorp werd opgericht, stapten vrijwel alle jongens over naar deze nieuwe vereniging. Jan werd voorzitter van toneelclub "Vondel" en liet ook graag zijn kwaliteiten zien als acterend lid. Ook is Jan lid geweest van carnavalsvereniging "De Schanseknuppels",waar hij zich eind '60 begin '70 enkele jaren bezig hield met het maken van de carnavalskrant. Dat was toen nog een echt monnikenwerk, want er werd nog geen gebruik gemaakt van computers en kopieer machines. Voor diverse prinsen schreef Jan ook de proclamatie en hij werd regelmatig gevraagd als ceremoniemeester bij verenigings- en dorpsrecepties. Voor de L.V.B. en de voetbalclub zette hij verschillende orientatietochten en droppings uit en verder fungeerde hij diverse keren als veilingmeester bij de jaarlijkse Vlooienmarkt van de L.V.B. Toen de carnavalsvereniging in 1978 het 22-jarig bestaan vierde, werd Jan gevraagd om de jubileumrecepties een voor het dorp en een voor de zusterverenigingen te leiden. Hij deed dit met zoveel verve, dat hij ook gevraagd werd voor de eerste prinsenreceptie in 1979. Tot hij in 1994 te kampen kreeg met stemproblemen bleef Jan vaste ceremoniemeester van de Schanseknuppels. Van 1971 tot 1978 was Jan leider van het eerste elftal van SV Castenray. Zeven prachtige jaren, waarin hij samen met zijn echtgenote Riky zorgde voor een hechte band,een uitstekende organisatie en een zeer gezellige sfeer binnen de spelersgroep. Van 1975 tot 1983 was Jan bestuurslid van de Sportstichting Oirlo-Castenray, waarvan hij in 1978 voorzitter werd. In zijn "voetbaljaren'Tieeft hij zich intensief bezig gehouden met de

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 5