Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -3- Wij wensen alle inwoners fijne kerstdagen en een historisch goed 2002 Bid prentjes Ook het derde bidprentje van de zes ontbrekende van de collectie van overledenen, die vanaf 1929 op ons kerkhof begraven zijn, is aan de verzameling toegevoegd. We missen nu nog slechts die van: Johanna Margaretha Kemmetings overleden op 15-12-1932 en gehuwd met Wilhelmus Smits. Fetronelht Houben overleden op 27-02-1929 en gehuwd met Gerardus Verhoeven. Johaona Setiren overleden op 02-04-1934 en gehuwd met Petrus Keijsers. Van de laatste twee zijn bidprentjes te vinden in de collectie van Eduard Messemaeckers. Deze collectie bevindt zich in het gemeentearchief en we hebben van deze beide prentjes een copie kunnen bemachtigen. Voor de originaliteit willen we uiteraard graag ook het echte prentje. Verenigingen In vroeger jaren was ons dorp enkele inmiddels lang geleden opgeheven verenigingen rijk. Zo was er de Jonge Wacht, een verkennersgroepeen turnclub; een werktuigenvereniging en de eierenbond. Graag zouden we over deze verenigingen en organisaties iets meer te weten komen. Wie kan ons aan informatie helpen? Super Wilms In het verleden waren enkele inwoners in het bezit van een super 8-camera, waarmee talloze familie- en dorpstaferelen werden vastgelegd. Veelal worden deze films niet meer gedraaid, omdat de juiste afspeelapparatuur ontbreekt. De films liggen ergens opgeborgen en er wordt niet meer naar omgekeken. Graag zouden we deze films eens bekijken en eventueel over laten zetten op videotape. De originelen willen we met uw instemming graag centraal opslaan onder goede conserveringsomstandigheden, zodat de beelden voor het nageslacht bewaard blijven. Hebt u nog van deze films neem dan a.u.b. even contact op met een van onze leden. Ook voor oude foto' s, aantekeningen, oude geschriften, een oorlogsverhaal, anekdotes en andere historische wetenswaardigheden en materiaal houden we ons aanbevolen. Onze Stichting stelt zich ten doel alles over de Castenrayse historie vast te leggen en voor volgende generaties te bewaren. Particulier oorlogsmuseum Vorige week woensdag brachten we met enkele personen een bezoek aan het privemuseum "Oorlog in de Peel" van de familie Pouwels aan de Swolgensedijk Ï3 te Melderslo. Het is werkelijk onvoorstelbaar hoeveel historisch oorlogsmateriaal vader en zoon Pouwels in de afgelopen decennia hebben weten te verzamelen. Vader Pouwels, woonachtig in America, begon direct na de Tweede Wereldoorlog met het aanleggen van de uitgebreide collectie. Een apart gedeelte nam de geschiedenis van de "Zwarte Plak" in, waar o.a. de familie Poels talloze piloten en andere onderduikers aan een veilig onderkomen hielp. Het museum, dat een schat aan oorlogsinformatie biedt, is dagelijks te bezoeken na telefonische afspraak tel. 0478-698251 De toegang is gratis. Woensdag 2 jan.: Vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang 19.30 uur. Maandag 14 jan.: Lezing in Beukenrode, Thema: Minderbroeders Franciscanen. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 16 jan.: Archeologiecursus les 5 in De Kemphaan. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 30 jan.: Bezoek aan heemkimdegroep Broekhuizen. Aanvang 19.30 uur. jv Woensdag februari: Vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang 19.30 uur.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 3