OOK MET KERSTMIS EN NIEUWJAAR Ik heb neg gauw even de laatste inkopen voor kerst gedaan en arriveer bepakt en bezakt bij de SOS Telefonische Hulpdienst om mijn telefoondienst te doen. Ietwat uitgeput iaat ik me kop koffie die mijn collega klaar heeft staan, goed smaken. Pas dan kan ik genieten van de kerstsfeer in het gebouw. De lange kaartenslinger met beste wensen, de kerstbooia met voor elke vrijwilliger een cadeautje, de kaarsjes en versieringen. Ais ik mi n collega uit gelaten heb gaat de telefoon. Met de SOS Telefonische Hulpdienst, goedemiddag". Maar de man die aan de andere kant van de lijn zit betwijfelt of het wel zo'n goede middag is. Eigenlijk vindt hij het helemaal geen goede middag, met allemaal die feestdagen in het vooruitzicht. Dat klinkt nogal somber, ik ga er eens goed voor zitten en vraag geïnteresseerd hoe dat zo komt. En dan begint hij te vertellen. V 51 is hij nu. En sinds een aantal jaren gescheiden. Die scheiding was niet gemakkelijk, maar hij is er toch in geslaagd om zijn leven opnieuw op poten te zetten. De 2 kinderen wonen bij zijn ex-vrouw. Ze komen wel regelmatig bij hem bezoek. "Maar U weet hoe dat is met kinderen van 17 en 19. Die hebben hun eigen leven en krijgen het steeds drukker met hun eigen zak en". Daar kan ik me wel iets bij voorstellen ja. Maar eigenlijk ben ik meer geïnteresseerd in zijn leven. Hoe ziet dat er nu uit? Zijn stem wordt wat enthousiaster als hij over zijn werk begint te vertellen. Een boeiende baan, eigenlijk het werk vaar hij altijd van gedroomd heeft. Hij heeft het gevoel dat zijn capaciteiten er volledig tot hun recht kunnen komen. Ook al betekent dat dat hij lange dagen maakt. Dat vindt hij niet erg. "Ik heb verder toch niks om handen" zegt hij. "en mijn werk is mijn leven". Er begint iets bij me te dagen. "Vandaar dat U die feestdagen geen prettig vooruitzicht vindt?" Recht in de roos. Hij ziet er ais een berg tegen op om een week alleen thuis te zijn. De kinderen zijn op vakantie. Vrienden heeft hij nauwelijks buiten zijn werk. "En een hele week hier zitten en niets hoeven.Ik word al gek bij het vooruitzicht". Ook daar kan ik me iets bij voorstellen. Afschakelen is niet gemakkelijk, zeker niet als er geen alternatieven zijn. Er volgt een lang gesprek over werken en leven, over vluchten in het werk om de leegte daarnaast niet onder ogen hoeven te zien, over actief zoeken naar hobby's en andere tijdsinvullingen. "Ik weet in elk geval waar ik de komende dagen over na kan denken," zegt hij aan het eind van het gesprek. "Alleen jammer dat ik dat dan niet met iemand kan bespreken." Daar heb ik een alternatief voor: hij kan de SOS Telefonische Hulpdienst altijd bellen. Ook met kerstmis en nieuwjaar! De SOS Telefonische Hulpdienst is dag en nacht bereikbaar via net telefoonnummer 077-3548888. Ook met Kerstmis en Nieuwjaar. Op 25 december en 1 januari zijn wij ook via internet bereikbaar. Kijk hiervoor op www.soshulp.nl/limburg it''

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 2