DORPSRAAD 23 Notulen openbare dorpsraadsvergadering van maandag 25 juni 2001, gehouden in café Hesen te Castenray. Aanvang 20.30 uur - - - f. Opening 4. Ingekomen stukken en mededelingen cxs^ De voorzitter opent om half negen de vergadering en heet allen welkom. 2. Notulen openbare dorpsraadvergadering van 28 mei 2000 Het waarschuwingsbord bij de ingang van de Caselse Vennenroute is nog niet geplaatst. Verder worden de notulen goedgekeurd en ondertekend door de voorzitter en de secretaris 3. Dorpsradenoverleg 7 mei 2001 Er zal een brief naar alle politieke partijen in Venray worden gestuurd, waarin staat aan welke zaken DRO hoge prioriteit geeft (woningbouw, riolering, etc.). We willen hiermee het initiatief nemen om bepaalde zaken hoog c.q. hoger op de politieke agenda te krijgen. Naar aanleiding van een bericht in de krant dat men in de toekomst geen le recht meer heeft op een bouwkavei m eigen dorp, zal er een brief worden gestuurd aan B W ter herinnering aan de gemaakte afspraken. Door projectgroep "De Peel leeft" wordt een brief gestuurd aan Provinciale Staten over het stagneren van de woningbouw in de kerkdorpen als gevolg van de cumulatie van de stankcirkels. Martha Peters, openbare werken gemeente Venray, over evaluatie verbranding c.q O versnippering van de kerstbomen. Leefbaarheidonderzoek en bezoek College en Kamerleden aan Merselo en Ysselsteyn over de woningbouw. Ook Castenray zou worden bezocht, maar door tijdgebrek is. dit komen te vervallen. Na afloop was Burgemeester Waals "gematigd optimistisch". De voorzitter geeft nog uitleg over het uitbreidingsplan. Het bedrijf "Ashorst" geeft voor Castenray problemen wat betreft de cumulatie. JOP-prijvraag en opening JOP De opening van de jongerenontmoetingsplek wordt verschoven naar voorjaar 2002. Dit zal gebeuren als de skatebaan er weer staat. We hopen dat dan ook de blokhut er staat en dat de verlichting in orde is. Op 29 juni a.s is de jaarlijkse feestmiddag van Dorpsradenoverleg; Heide organiseert dit jaar deze middag en avond. Wanneer het weer goed is wordt er een fietstocht gemaakt langs diverse dorpen om projecten van het dorpenfonds te bekijken. Brief basisschool "De Stek" over het geen vrij hebben van de kinderen met de kermis. Medezeggenschapsraad heeft hiertoe besloten. Volgend jaar zal deze zaak opnieuw worden bekeken. Kleurwedstrijd met de kermis. Hierover wordt overlegd met de heer Regter. Diepeling; Er zijn enkele vondsten gedaan en deze worden getoond. De weg langs het grindgat naar Tienray is sinds 25 juni 2001 afgesloten voor het doorgaande verkeer. We hebben een brief ontvangen van de Rabobank over de geldautomaat. Nader overleg volgt- De Bierfeesten zijn bijzonder gezellig verlopen; alleen de hobbymarkt werd niet erg druk bezocht. Namens dorpsraad Castenray een compliment aan de organisatie van deze Bierfeesten. De fanfare laat in De Schans weten druk doende te zijn om nieuwe leden aan te trekken. Wanneer dit niet lukt, zal men genoodzaakt zijn onze fanfare op te heffen. Dit mag natuurlijk niet gebeuren; tijdens de jaarlijkse rondgang zal dit jaar geen geld worden

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 23