17- Basisschool 'De Stek' Bezoek appelboomgaard Marcel en Regie Classens Dinsdagmiddag 15 mei gingen we, groep 2 van Basisschool de Stek, met auto's naar de boomgaard van de familie Classens. 4 We konden naar de bloesem in de bomen kijken en de kleine appeltjes waren ook al te zien. In sommige bomen hingen huisjes om ongewenste insecten te vangen. Op een hoge paal stond een nest van een torenvalk die ervoor zorgt dat er niet teveel muizen komen. vertelde over de honingraat. Met de achterkant van een theelepeltje haalde Regie de honing eruit en konden we, om de beurt, een hapje nemen. Verder vertelde ze over de soorten appels. We bekeken, roken en proefden ze. Bovendien hebben we een aantal producten gezien en we mochten weer proeven (appelstroop, appelmoes, appelsap en honing). MMMMMMMM, lekker!!!!! Wist u trouwens dat er APPELCHIPS bestaan!! Als bedankje hebben we een appelboom aangeboden, met bloesem erin en héél véél bijen erop (samen gemaakt op een groot kartonnen vel). Familie Classens héél, héél hartelijk bedankt voor deze gastvrije, leerzame middag! Gevaariiike situatie Op het fietspad bij de kruising bij de kerk kunnen gevaarlijke situaties ontstaan, wanneer fietsende kinderen, die vanuit de richting Venray komen, het fietspad gebruiken wat aan de linkerzijde van de weg ligt. Het verkeer wat uit de Matthiasstraat komt verwacht daar geen fietsers van rechts. Wanneer dit voor uw kind van toepassing is, bespreek deze situatie dan even met hem of haar. Groep 1 t/m 6 extra middag vrij Donderdagmiddag 28 juni hebben de kinderen van de groepen 1 t/m 6 vrij. De klaslokalen en gangen worden dan uitgeruimd in verband met de vervanging van de vloerbedekking. De kinderen van groep 7/8 helpen die middag de leerkrachten met het leegruimen en het Daarna gingen we naar de bijenkasten kijken die de imker Robert Cox daar heeft neergezet.. Dankzij de bijen groeien er appels aan de bomen. In de schuur stonden grote kisten waar de plukkers de appels in leggen. Met de sorteermachine worden de appels op grootte gesorteerd. In de verkoopruimte gingen we op appelkistjes in een kring zitten. Regie Classens

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 17