Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 27 november 2000 gehouden in café J. Hesen te Castenray; aanvang 20.30 uur. 2. Notulen d.d. 30 oktober 2000 - 3. Verslag Dorpsradenoverleg d.d. 4 november 2000 1. Opening Deze worden door de vergadering goedgekeurd en ondertekend door voorzitter en secretaris. Uitleg Beleidsplan Wonen door gemeente. Kolnron en Wonen Venrav Het Beleidsplan Wonen is de opvolger van het Volkshuisvestingsplan (1995). Bureau Kolpron is hiervoor ingeschakeld. Momenteel is men d.m.v. info-bijeenkomsten aan het inventariseren wat er in de dorpen leeft en wat meegenomen kan worden in het Beleidsplan. Er is geen kwantitatieve woningnood, maar m.b.t. de kwalitatieve woningnood is nog veel werk (denk aan b.v. 55+ groep). Na de info-bij eenkomsten zullen een aantal scenario's ontwikkeld worden. Het is de bedoeling dat het plan in maart 2001 in de gemeenteraad komt. Evaluatie kermissen dorpen met gemeente (wethouder J. Driessen en Helmie Reen) Tijdens dit deel van de vergadering zijn ook de gebroeders Regter (kermisexploitanten) aanwezig. Deze zijn in feite spreekbuis van alle attracties. Het doel van dit gesprek is om ervaringen uit te wisselen, daar er inmiddels 2 van de 3 jaren van het contract verstreken zijn. De gemeente wil het culturele volksvermaak (kermis) handhaven, mits het dorp daar behoefte aan heeft. Wethouder Driessen merkt op, dat de scholen de vrijheid hebben om de vakanties zelf in te plannen. Als zij met de kermis vrij geven, terwijl deze pas om 16.00 uur opengaat, is dit voor veel mensen de gelegenheid om een dagje uit te gaan of een korte vakantie te boeken, hetgeen ten nadele komt van de kermis. De draaimolen-exploitant heeft aangegeven te willen stoppen en vervanging is nagenoeg onmogelijk. Wanneer de draaimolen op een kermis wegvalt is er ook voor de allerkleinsten bijna geen vermaak meer. Ook uitbreiding van attracties zit er voor de kerkdorpen niet in, daar de meeste exploitanten op grotere kermissen elders meer kunnen verdienen. Gesprek van 2 november 2000 betreffende woningbouw We krijgen een schriftelijk verslag van deze vergadering. Waarschijnlijk zijn de mogelijkheden beperkt. Werkbezoek van B W aan dorpen 2001 Indien de dorpen dit wensen, kunnen er op de vergadering van december a.s. data worden gepland. De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. Aanwezig: R. Cox, R. Saris (notuliste), M. Seijkens, B. Stnjbos, H. Theeuwen, L. Vroemen (voorzitter) Afwezig: A. Classens, H. van de Ven

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 3