-21 LUSTRUM J FIT BERGEN HOOFDPRIJS Enkele weken geleden werd het 5 jarig bestaan van Slender You Fit aan de Siebengewaldseweg 41 te Nieuw Bergen gevierd in de rustieke voormalige bierbrouwerij van de Grote Waay te Well. Slender You Fit dat onder leiding staat van Tony Hetlinga, die daarin vanaf het begirt deskundig wordt bijgestaan door Ted v/ d Heuvel heeft tot doel d.m. v. de 6 bewegingsbanken te werken aan o.a. Figuur correctie ,spierver ster king en versteviging en gewichtscontrole. Tevens kan voor deze doeien ook gebruik gemaakt worden v/ d fitnes apparaten infraheat sauna en zonnebank. Dat velen de weg naar Slender You Fit reeds gevonden hebben was duidelijk te zien. Vanaf 19.30 stroomde de grote zaal overvol, tenslotte moesten er nog stoelen bij geschoven worden, terwijl men zich kon laven aan een kopje koffie met een overheerlijke bonbon. De avond werd ingeleid en begeleid door Dhr. J Hettinga, die op vlotte en soepele wijze de verschillende onderdelen aankondigde en met elkaar in verband bracht Dr. Luiken, huisarts koppelde zijn bevindingen aan een drietal ziektebeelden te weten: artrose(slijtage in de gewrichten), hart en vaatziekten en suikerziekte. Kern van zijn betoog was dat in alle gevallen beweging de gezondheid versterkt. Van belang daarbij is dat men zich in het bewegen niet forceert! Op dat laatste is Slender You Fit het antwoord, omdat spieren en gewrichten getraind worden zonder het lichaam te sterk te belasten. Slender You Fit is er voor jong en oud. Mevr A v Eekeren, werkzaam in de gezondheidzorg met beide alternatieve behandelingen acupunctuur en Shiatsuin haar pakket, Zelf is zij deelneemster bij Slender You FH. Zij wist mede met behulp van de digitale projector duidelijk aan te tonen hoe het slenderen een ondersteuning kan zijn bij behandelingen gebaseerd op de oosterse holistische visie op de mens, Zij heeft duidelijk proberen te maken het gevoel te4 ervaren /voelen4 van spanning en ontspanning in je lichaam in het uur dat je aan het 'slenderen bent. Mevr. M. Stroeken. .diëtiste gaf een heldere uiteenzetting over de verhoudingen tussen energieopname en energieverbruik en het effect van beweging op de laatste. Zij deed dit o.a. op basis van de voedingswijzer van de Stichting Voedingscentrum Nederland. Top 10 voor lekker en gezond Vragen werden schriftelijk verzameld voor de forum discussie na de pauze De forumdiscussie was een levendig informatief gebeuren tussen zaal en forum en forumleden onderling en zeker niet gespeend van humor! Zo zullen alle aanwezigen zich het belang van het tot zich nemen van het leidingwater van de gemeente Bergen vanwege het caloriegehalte ervan (=0 red.) nog lang herinneren. J MAASVALLEI Tony Heitinga Siebengewaldseweg 41 5854 PA NIEUW BERGEN TeL 0485-343808 Fax 0485-343694 S 4 1 mm

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 21