Kampioenschap lijkt kwestie van tijd Aspergesorteerder/ster gevraagd voor 's middags Wiel Friesen, tel. 571364 - 12 Nog één wedstrijd is Castenray verwijderd van het kampioenschap. En de mogelijkheid is zelfs aanwezig dat Castenray kampioen wordt zonder dat het zelf aan moet treden. De eerstvolgende wedstrijd die voor de blauwwitten op het programma staat is pas op 9 april. In die tussentijd worden er nog wedstrijden ingehaald (niet door Castenray) en staat er een vrije zondagmiddag op het programma omdat Geijsteren zich heeft teruggetrokken uit de competitie. Alleen T.O.P. en Griendtsveen mogen nog beschouwd worden als concurrent. D.I.S.tot afgelopen zondag ook nog in de race staat nu 13 punten achter op S.V.C. met nog vier wedstrijden te gaan. Als T.O.P. en Griendtsveen de komende 3 weken punten laten liggen wordt Castenray slapend kampioen, zo niet dan krijgen de blauwwitten op 9 april de eerste mogelijkheid (van de vier) om het kampioenschap in de wacht te slepen. Dit alles onder andere dankzij de overwinning van afgelopen zondag tegen het Boekendse R.K.B.V.C. De partij begon zeer voorspoedig voor Castenray. Boekend trapte af en wilde de bal achterin rondspelen. Ivan en Leon begonnen direct de achterhoede 'op te jagen' wal balbezit opleverde voor eerstgenoemde. Deze zag Leon vrij slaan die wel een heel speciale rentree maakte door al na enkele seconden de openingstreffer binnen te tikken. En Castenray drukte door. Kort na de openingstreffer lukte het Ivan net niet om de opnieuw vrijstaande Leon te bereiken waardoor de 0 - 2 uitbleef. Toen was het feest voorlopig voorbij. De wedstrijd ontaarde in een onsportieve pot met soms veel te harde overtredingen. De scheidsrechter deed zijn duit in het zakje door enkele toneelspelers van Boekend continu de hand boven het hoofd te houden en alleen Castenrayse overtredingen met geel te bestraffen. De frustraties namen toe bij de blauwwitten en een gefrustreerd elftal kan niet voetballen. Castenray kwam er, op één aanval na, dan ook niet meer aan te pas. Omdat opbouwen niet lukte werden alsmaar ballen naar voren geschopt, daar waar Ivan en Leon zonder steun ook geen poot meer aan de grond kregen. Tien minuten voor rust werd het 1 - 1Boekend verdiende de treffer op dat moment meer dan Castenray, ondanks het onsportieve en provocerende gedrag van enkele spelers. Na de thee zagen de toeschouwers een compleet andere wedstrijd. De stemming was gemoedelijker en de scheidsrechter liet wat meer toe in de duels wat het voetbal alleen maar ten goede kwam. Castenray begon weer te combineren en met Ivan had de Boekendse verdediging de meeste problemen. Meerdere malen kon hij op rechts gevaarlijk opkomen. En bij één van die acties werd hij binnen de 16-meter gevloerd. De scheidsrechter twijfelde geen moment om de bal op de stip te leggen. Een klus voor Ronnie die de wedstrijd tegen Kronenberg nog vers in het geheugen had zitten. Daar schoot ie vanaf 11-meter in eerste instantie raak maar moest het na protesten opnieuw proberen. In tweede instantie miste hij. Maar blijkbaar had Ronnie zondag alle zenuwen onder controle want op zeer overtuigende wijze drukte hij de bal in de rechter benedenhoek. Nog geen tien minuten later was het weer raak. Tom nam een hoge bal fraai onder controle en zag in diezelfde beweging Ivan vrijlopen. De pass was perfect net zoals de afronding van Ivan: 1 - 3. Als er nog sprake was van enig Boekends verzet dan was het na de derde treffer helemaal weg. Castenray profiteerde van de conditionele voorsprong en legde enkele zeer mooie aanvallen op de mat. Aanvallen die eigenlijk een treffer verdiende maar aan de 1 - 3 veranderde niets meer. Door het gelijkspel tussen D.I.S. en T.O.P. lijkt eigenlijk niets meer het kampioenschap in de weg te staan. Dat zou dan moeten gebeuren thuis tegen Merselo, maar dat duurt nog een paar weken. We houden in de tussentijd graag iedereen via de Schans op de hoogte wat de stand van zaken is. DIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 12