hij de contactpersoon en bij vragen of problemen probeerde hij hen wegwijs te maken binnen de vereniging. Veel tijd is er ook gestoken in het op papier zetten van allerhande zaken. Met de samenvoeging van de jeugdafdeling S.V.Castenray met DIS Oirlo was het noodzakelijk om vast te leggen welke koers men wilde gaan varen zodat nieuwe personen op die visie verder kunnen borduren. Er werd hard gewerkt aan oefenstof voor de jeugdleiders en ook de uitstapjes van de verschillende elftallen moesten een terugkerend karakter krijgen om de binding met de vereniging te vergroten. Dat Leo bij dit alles zijn inbreng had moge duidelijk zijn. Binnen het camavalsgebeuren is Leo ook een bepalend gezicht geweest en dan met name wat betreft de bonte-zittingsavonden. Vele jaren waren die avonden gevuld met buitendorpse artiesten, maar toen het idee geopperd werd om meer eigendorpse inbreng te krijgen was Leo een van de eerste die de stap op de bühne waagde. Tot 10 maal toe wist hij in zeer creatieve acts de mensen de tranen op de wangen te brengen van het lachen. Velen deden zijn voorbeeld volgen. Doordat de avonden nu gevuld worden met grotendeels eigen Caselse artiesten moest er ook een groepje zijn welke deze artiesten kunnen begeleiden. Leo heeft 11 jaar lang deel uitgemaakt van deze begeleidingscommissie. Altijd stond hij klaar, om mensen met raad en daad bij te staan met hun acts. Op oefenavonden werd van zijn aanwijzingen dankbaar gebruik gemaakt omdat hij met een enorm enthousiasme zaken op de juiste manier wist te benaderen. Ook voor de jeugd- en 50+ zitting was hij altijd bereidt zijn steentje bij te dragen. In die 11 jaar hebben de zittingsavonden vanaf september tot de uitvoering een groot deel van zijn tijd in beslag genomen. Verder is Leo ook nog enkele jaren nauw betrokken geweest bij de zeskamp in Castenray waar alle buurten het tegen elkaar opnemen. Aan de hand van Leo s ideeën werden er hele decors gebouwd waarin de strijd zich afspeelde. Mede dankzij zijn inbreng hebben velen hieraan al plezier mogen beleven. Leo Buddiger, een persoon met de duidelijke visie dat we in Castenray tot veel in staat zijn als we de handen ineenslaan. Hijzelf staat altijd klaar voor de gemeenschap, wat ze ook van hem vragen. Velen hebben al van zijn diensten gebruik mogen maken. Zelden kreeg men nee te horen. Leo is iemand die met zijn enthousiasme velen heeft weten aan te steken en daarin een enorme voldoening vind. Leo is vaak de aangever, en als dat dan opgepakt wordt door de mensen is dat volgens Leo meer de verdienste van die mensen dan van hemzelf. Het is echter duidelijk dat er wel iemand moet zijn die de aangever wil zijn en Leo is absoluut zo iemand. Met de uitreiking van de orde van verdienste willen we de waardering uitspreken voor deze jaren van inzet die Leo voor de Castenrayse gemeenschap gehad heeft. De uitreiking zal plaats vinden carnavalsmaandag 21.11 uur in gemeenschapshuis de Wis en zal uitgereikt worden door Prins Gerrit I. Eenieder krijgt deze avond de gelegenheid om Leo te feliciteren met het in ontvangst nemen van deze onderscheiding. LEO Proficiat DE SCHANSEKNUPPELS - 4 -

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 4