HOLTHEES WEDEROM OVER DE KNIE D.LS. TE KOOP KERSTBOMEN ALLE MATEN, met of zonder kluit of in pot P, DIREKS STEEGKAMP 2 CASTENRAY 8 Castenray is de tweede competitiehelft begonnen met een overwinning. Holthees. dat ook in een eerdere confrontatie moest buigen voor de biauwwitten. werd met de kleinst mogelijke marge opzijgezet. Het was niet groots wat Castenray liet zien maar in deze fase van de competitie staat het resultaat voorop. Met de Sinterkiaasmelodiën van de plaatselijke harmonie op de achtergrond begon Castenray in Holthees aan zijn 10e competitieduel. De blauw-gele formatie startte fel en drukte de thuisploeg vrijwel direct met de rug tegen de muur. Het veldoverwicht van Castenray leidde al vroeg in de wedstrijd tot enkele goede kansen. Leon was dichtbij door vanuit een corner de bal met een fraai boogje op doel te koppen maar de lat stond een succesje in weg. Ook Ivan kreeg een uitstekende mogelijkheid om te scoren maar zijn vizier zou deze middag niet op scherp staan. Kort daarna was het Paul die met een schitterend schot de doelman verrastte maar wederom werd de lat getroffen. Gelukkig lette Tom echter goed op en vanuit de rebound bracht hij Castenray alsnog op voorsprong. Ook na deze openingstreffer bleef Castenray de meest aanvallende en gevaarlijke ploeg en de tweede goal hing dan ook in de lucht. Tom zette op rechts goed door en terwijl de Holthese aanvoerder dacht het duel al gewonnen te hebben liet Tom zien wat doorzetten is. Vanaf de achterlijn legde hij vervolgens de bal terug op Leon die met wat hulp van de tegenstander de 0-2 aantekende Als Castenray op dat moment had doorgedrukt had het wellicht al voor rust de wedstrijd kunnen beslissen. Maar Castenray liet het vooralsnog bij 0-2. Om onverklaarbare reden zakte de Castenrayse formatie in de tweede helft als een kaartenhuis in elkaar. Holthees vyas beter en feller en de tegentreffer leek slechts een kwestie van tijd. Gelukkig beschikt Castenray echter over een robuuste verdediging met Roel als slot op de deur. Want hoewel Holthees een behoorlijk veldoverwicht creëerde ontstonden er maar weinig echt gevaarlijke situaties voor de goal van Castenray. De beste kans was voor de spits van Holthees die vanaf een meter of twaalf geheel vrij voor Roel mocht verschijnen. Roel reageerde echter allert en hield daarmee Castenray op de been. Slechts sporadisch kon Castenay middels een counter wat tegengas bieden. Een van deze counters leidde nog wel tot een doelpunt van 'verloren zoon' Sander maar dit doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. De kostbare minuten verstreken en Castenray leek de punten in de knip te hebben. Toch werd het nog (onnodig) spannend. Want in blessure tijd leidde een in eerste instantie ongevaarlijke pass tot de tegentreffer. Roel. die even twijfelde of hij uit zou komen of niet, was te laat bij de bal en legde een Holthees-aanvaller neer: penalty. Zijn Holthese collega wist met dit buitenkansje wel raad. Vervolgens leken er nog een paar zenuwslopende minuten aan te breken maar gelukkig voor Castenray besloot de scheidsrechter er een punt achter te zetten. En dus werden er weer drie waardevolle purten aan het totaal toegevoegd. Komende zondag staat er een cruciaal duel op de voetbalagenda. Je zou zelfs voorzichtig kunnen spreken van een kampioenswedstrijd. Want de enige ploeg die nog in het spoor van Castenray is kunnen blijven komt zondag op bezoek. Wanneer Castenray ook deze wedstrijd tot een goed einde kan brengen glooit er iets moois aan de horizon. Maar voor het zover is zullen de mouwen flink opgestroopt moeten worden en zal Castenray tegen Griendtsveen met geslepen messen aan moeten treden. Het is nu of nooit.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 8