Castenray draaft door TONEEL...TONEEL Anders dan de uitslag doet vermoeden (0 - 3) had Castenray geen gemakkelijk middagje in America. Het draaide niet lekker in het team van trainer Loek No oven. Daarbij kregen de blauwwitter! de doelpunten zelfs min of meer op een presenteerblaadje aangeboden. Maar de punten teilen en Castenray schrijft de achtste overwinning in de boeken. De wedstrijd ging meteen fel van start. America liet duidelijk, blijken dat ze geen respect hadden voor de ongeslagen koploper. Het was dan ook America dat het meeste balbezit had en het spel speelde zich de hele wedstrijd voornamelijk af op de helft van de blauwwitten. Castenray speelde weer eens met vier middenvelders. Harm Biiddiger werd opgeofferd om de regelmatig scorende middenvelder van America, Ruud Vermeer af te stoppen. Deze speler was verreweg de gevaarlijkste van de geelzwarten, maar Haim liet hem geen moment alleen en, wat belangrijker was, de man kreeg geen enkele kans om gevaarlijk te worden. Al vroeg in de wedstrijd kwam Castenray op voorsprong. De doelman speelde de bal bij Tom in de voeten. Deze zag Ivan in kansrijke positie staan en liet laatstgenoemde de 0 -1 aantekenen. Eventjes daarna was het de beurt aan Tom zelf om de (verrassende) 0 - 2 op het scorebord te zetten. Hij kwam oog m oog met en doelman en had al kans om uit te halen, maar kapte nog eerst een mannetje uit om vervolgens door de benen van de doelman alsnog raak te schieten. En America? Ze wilden wel maar konden niet echt gevaarlijk worden. Het enige gevaar zat hern in enkele scrimmages voor het doei maar de Castenrayse defensie hield stand. En het werd zowaar 0-3. Opnieuw stond Tom aan de basis van dit doelpunt. Ook nu zag hij Ivan vrij staan die op zijn wenken bediend werd. Met een fraaie beweging liet Ivan de doelman kansloos en schoot met links zijn tweede treffer binnen. Een ruime voorsprong, maar voetballend ging het allerminst goed bij de blauwwitten, terwijl America bleef drukken maar zich eigenlijk geen enkele kans kon creëren. Vlak na de rust had Castenray de wedstrijd definitief kunnen beslissen. Een goede voorzet van Paul belandde na wat geharrewar voor de voeten van Tom die zijn schot op de benen van de doelman zag belanden Vlak daarna was het opnieuw Tom die de bal naar zichzelf doorkopte en vanuit stand ineens uithaalde. Ook deze poging belandde op het lichaam van de keeper. En toen was het voorlopig gebeurd met de C astenrayse kansen. America voerde de druk op en Castenray kwam er niet meer uit. De ene scrimmages vond plaats na de andere voor het Castenrayse doel en met kunst en vliegwerk werd de nul achterin gehouden. Eerlijkheidshalve moet gezegd worden dat Castenray het opbouwend spel van de Americanen telkens robuust afbrak door alles naar voren te schoppen wat voor de voeten kwam. Rustig een aanval opzetten was er niet meer bij in die tweede helft. Na een minuut of 25 klaarde de lucht wat op boven de blauwwitten. Harm had de gevaarlijkste toevoerlijn volledig afgeknepen. America zag in dat er geen doorkomen aan was en dat het verschil van drie doelpunten geen reële inhaalkans meer bood. De laatste paar minuten nam Castenray wat meer het initiatief en had Leon uiteindelijk nog een, mogelijkheid om 0-4 aan te tekenen. Deze kans ging dus verloren en het zou ook wat teveel zijn geweest gezien het wedstrijdverloop. Zo eindigde de negende wedstrijd en de eerste helft van de competitie. Castenray leid met 25 punten. gevolgd door Griendtsveen (19) en D.Ï.S. (15). Het doelsaldo is 23 positief. Volgende week gaat Castenray naar Holthees voor het begin van de tweede competitiehelft. Nog even een geheugensteuntje voor alle spelers van het eerste elftal. Zaterdagmiddag om drie uur met voetbalschoenen aanwezig zijn bij het sportpark voor het maken van elftal foto's (bij de sponsors). En tot slot wil het hele eerste elftal Jos Heidens en René Arts beterschap wensen die beide na wat onfortuinlijke botsingen gestrekt liggen. DIS Wil je graag weten waar iedereen na 12 december over praat? Kom dan naar de Wis waar toneel gespeeld wordt!

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 8