UW PAROCHIE EN DE CLUSTERING-PLUSSEN EN MINNEN Zoals U wel gehoord zult hebben, wordt er binnen het Bisdom Roermond sinds een aantal jaren gesproken over de "herstructurering en revitalise ring". V vraagt zich wellicht af, wat U daar nou concreet aan hebt, wat U daar nu; concreet van merkt. Een gegeven is, dat het priesterbestand heel hard achteruit gaat: veel verder dan ons eigen dekenaat Venray hoeft U niet je kijken om dit te constateren. Toch willen we dat de Blijde boodschap doorgaat; het is de moeite waard om katholiek christen te zijn; het is de moeite waard Christus' Boodschap door te geven en Hem te ontmoeten in gebed ea in de Sacramenten, met name in de H. Mis. sM V. ï'k J ui ;C% y "II X Wat de herstructurering wil is precies dit: zodanig een en ander organise ren dat de Kerk doorgaat Vanwege het dalend aantal priesters maar ook omdat het aantal andere christenen afneemt is het zaak te gaan samenwer ken. Er is nog een ander, niet onbelangrijk aspect: toen er priesters genoeg waren, afgelopen eeuwen, zijn deze taken gaan overnemen die eigenlijk aan de gndere gelovigen toekwamen. Het proces van revitalisering en herstruc turering wil ook weer iedere parochiaan de taak (terug-)geven die hem krachtens zijn Doopsel toekomt. Zo is het priestertekort ook een nieuwe kans om de Kerk zo in te richten zoals het oorspronkelijk bedoeld is. Concreet: afgesproken is dat de parochies Castenray, OirSo en Oostrum in de toekomst een cluster zullen gaan vormen met - op den duur - één pastoor,. Graag willen we dat in ieder van de drie dorpen ieder weekeinde een H. Mis is. Dat betekent, dat je de Mistijden op elkaar moet afstemmen en dit liefst al voor "de nood aan de man komt." Verder: wil een toekomstige nieuwe pastoor dit alles aankunnen dan heeft hij hulp nodig van de parochianen. Van de andere kant: de parochianen doen dm taak ook vanuit bun Doopsel en niet alleen om de priester te plezieren. En daarom zal er moeten worden samengewerkt, zodat we per cluster komen tot b.v. een Avondwakegroep, een werkgroep Gezinsmis, een werk groep rond Ontwikkelingswerk en Missie, een werkgroep Zorg voor zieken, enz. We doen dat per cluster omdat een dorp wellicht te klein is om dat alleen te kunnen en omdat wat goed is bij de een ook goed kan bij de ander. Uw Kerkbestuur??!! NEEN. De Kerk hoopt op uw medewerking! Laten we er samen de schouders onder zetten! J. oenen, pastoor-deken. - 2 -

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 2