CASTENRAY IN MINEUR D.I.S. Verloren in het centrum van Castenray een KABEL3LOT voor mijn fiets Wil de vinder contact met mij opnemen? M. van Rensch, tel. 571796 4 In het zicht van de haven is Castenray gestrand. Met zes overwinningen achter de rug kon Castenray zich in de zevende wedstrijd opmaken voor de periodetitel. Bij winst zou de ploeg niet meer te achterhalen zijn voor de concurrentie. Maar helaas kwam er afgelopen zondag een einde aan de zegereeks van de blauwwitten. Swolgen viel de eer te beurt om de eerste ploeg te zijn die Castenray verliespunten toebreng- En eerlijk is eerlijk, het was nog verdiend ook... En dus kon het gereserveerde vat bier bij Jac in de kelder blijven staan. Het gelijke: spel van Oirlo tegen het laaggeklasseerde Merselo vormde slechts een doekje voor het bloeden. Achteraf mag de ploeg van trainer Loek Nooyen zich nog wel eens achter de oren krabben. Want hoe is het mogelijk dat juist in een wedstrijd waarin de periodetitel op het spel staat er met zo'n magere inzet gevoetbald wordt. Blijkbaar had de druk van de periodetitel een verlammende uitwerking op de spelers. Want in bijna elk duel werden de blauwwitten afgestraft door de veel fellere Swolgenaren. Met name het Castenrayse middenveld had moeite om grip te krijgen op het Swolgense spel. In het veld was er dan ook niets wat duidde op enig klasseverschil en het vertoonde Castenrayse spel was een periodekampioen onwaardig. De beste kansen waren dan ook voor de thuisclub. Maar doelman Roel bewees zijn waarde voor het team en behoedde Castenray diverse malen voor een achterstand. Op slag van rust deelde Swolgen echter alsnog een harde klap uit. In eerste instantie redde Roel nog knap op de inzet van de Swolgense spits maar in de rebound was hij kansloos. Ea dus mocht Castenray voor het eerst in de competitie gaan rusten met een achterstand. Na enig "verbaal geweld' van de zijde van de trainer stond er in de tweede helft gelukkig een heel ander Castenray. De bezieling leek weer te zijn teruggekeerd. Het tempo werd opgeschroeft en de opbouw van Swolgen werd vroeg gestoord. Dit leidde al snel tot enkele goede mogelijkheden. De beste kans was voor Ron, die schuin voor de goal de bal in de korte hoek wilde schieten. De paal stond echter de a&nsluitingstreffer in de weg. Maar Castenray bleef aandringen en de druk op de Swolgense goal nam toe. In de 68e minuut moest de thuisclub zelfs de noodrem hanteren. Ivan passeerde op snelheid de laatste man waarna hij door hem tegen de vlakte werd getrokken. De scheidsrechter was onverbiddelijk en trok rood. Dit leverde de nodige agressie op bij de rood-zwarten gezien het feit dat in de eerste helft iets soortgelijks gebeurde torn Freek zijn tegenstander de doorgang belette. Gelukkig voor Castenray hield hij 1oen de kaarten op zak. Wat resteerde was een vrije trap voor Castenray. Ron, die tot nu toe weinig succes had met zijn vrije trappen, haalde dit keer verwoestend uit en bracht Castenray op gelijke hoogte. Daarna had Castenray nog een kwartier de tijd om met een man meer situatie Swolgen alsnog over de knie te leggen. Maar de echte overtuiging ontbrak en tot meer dan het creëren van wat halve kansen was Castenray niet meer in staat. In de slotminuten mochten de blauwwitten zelfs blij zijn dat het niet met lege handen naar huis werd gestuurd. Volgende week moet Castenray er alles aan doen om de periodetitel alsnog veilig te stellen. De tegenstander is dan Tienray. De statistieken wijzen uit dat deze ploeg voor Castenray een moeilijke hindernis; vormt. Alleen met een juiste instelling en de nodige vechtlust kan Castenray zich revancheren voor het magere resultaat tegen Swolgen. Oliebollen actie

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 4