CASTENRAY SLAAGT IN DE HERKANSING D.I.S. JENNZSKENS Daar waqr Castenray twee weken geleden in 39 minuten voetbal niet verder kwam dan 0-0 maakte het afgelopen zondag alsnog korte metten met Kronenberg. In de 51 minuten die van het duel nog resteerden was Castenray heer en meester. De 0-2 die uiteindelijk op het scorebord stond gaf de krachtsverhouding juist weer. Achteraf is het misschien maar goed geweest dat de scheidsrechter twee weken geleden het duel staakte nadat Ed de bal wat ongelukkig tegen zijn slapen had geschoten. Castenray zat toen immers niet lekker in de wedstrijd en mistte overtuigingskracht en inzet. Gelukkig waren die ingrediënten bij deze tweede confrontatie in overvloed aanwezig. Want vanaf de eerste minuut liet Castenray zien dat het maar 1 doel voor ogen had en dat was winnen. De wedstrijd werd hervat met een scheidsrechtersbal op de middenstip. Opvallend detail hierbij was dat op dat moment bijna alle spelers al op de helft van Kronenberg stonden. Dit gaf duidelijk de uitgangspunten van beide teams weer. Kronenberg concentreerde zich op het behouden van de nul en daarmee het gelijke spel terwijl Castenray de aanval zocht en daarmee volledig voor de winst ging. Deze felle start leverde Castenray al in de eerste helft (die slechts 6 minuten duurde) twee goede mogelijkheden op. Beide mogelijkheden kwamen op naam van Paul die eerst met een sliding en daarna met een afstandschot probeerde om Castenray al vroeg op voorsprong te zetten. Maar vooralsnog weigerde Kronenberg te capituleren. Ook na de korte rustpauze bleef Castenray jagen op dat zo belangrijke en verlossende doelpunt. Ron was hier heel dicht bij toen hij vanaf de 16 meter vol uithaalde. Zijn inzet werd echter gekeerd door de attent keepende Kronenbergse doelman. Toch moest laatstgenoemde uiteindelijk buigen voor de Castenrayse druk. Ed stuurde Ivan weg die, na zijn tegenstander te zijn gepasseerd, met links de bal de goal in krulde. Daarmee kreeg Castenray waar het recht op had. Heel even leek Kronenberg hierna uit zijn schulp te kruipen maar meer dan een vrij trap en enkele hoge baiien voor het Castenrayse doei leverde dit de thuisclub niet op. Castenray profiteerde daarentegen optimaal van de ruimte die Kronenberg achterin vrijgaf. Het was wederom Ed die Ivan op avontuur stuurde. Laatstgenoemde twijfelde geen moment en plaatste de bal met een bekeken schuiver in de lange hoek. Daarmee was de wedstrijd beslist. De score had zelfs nog hoger kunnen uitvallen maar de goed ingevallen Denny zette echter geen kroon op zijn werk. En zo staat Castenray waar het na dit vertoonde spel thuishoort: aan kop van de zesde klasse. En hoewel het dagblad nog steeds niet schijnt te beseffen dat Castenray nog altijd zonder puntverlies is, weten wij gelukkig wel beter. Met 15 punten uit 5 wedstrijden heeft Castenray een droomstart achter de rug. Hopelijk kan deze reeks nog enige tijd worden voortgezet. Hiertoe zal Castenray in ieder geval met dezelfde werklust moeten blijven strijden als afgelopen zondag. Zeker wanneer de volgende tegenstander Merselo heet. Tot zondag, AUTO S. MOTDR RIJSCHOOL Erkende bromfietsopleiding E achter E (aanhangwagen) Theorieopleidingen: persoonlijk lesl Tel. 0478-571876

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 4