Castenray vernedert DIS - 6 - Voor het oog van bijna 200 toeschouwers werd D.I.S. afgelopen zondag door Castenray verpletterd en vernederd. Het was bijna aandoenlijk om toe te zien hoe de blauwwitten over de machteloze Oirlonaren heen walsten. De groenwitten hadden niets, maar dan ook helemaal niets in te brengen. Nog nooit heeft S.V.C. 1 zo'n groot pak slaag uitgedeeld aan de ploeg die in vroegere tijden superieur was ten opzichte van Castenray. Ook de pars was uitgebreid aanwezig, uiteraard om verslag te doen van de ontmoeting maar ook om sfeer te proeven omtrent een eventuele fusie. Dit verslag is vóór de ledenvergadering geschreven, maar mocht er ooit een fusie komen dan zullen dit soort wedstrijden alleen nog in herinnering gespeeld worden. Wedstrijden die altijd veel publiek gelokt hebben en waar altijd een andere sfeer hing dan bij welke wedstrijd ook. Ze zullen er simpelweg niet meer zijn. Heel even heeft DIS mogen proeven aan de wedstrijd, namelijk de eerste 8 minuten. Daarna nam Castenray het roer in banden om met Ivan als kapitein op te stomen naar een 6-0 overwinning. Het was na 8 minuten Ivan die goed reageerde op een verdedigingsfout en diagonaal de 1 - 0 inschoot. Vanuit het publiek ontsteeg een luid gejuich, maar de spelers reageerden toch ietwat sceptisch op de plotselinge voorsprong. Waarschijnlijk een erfenis van het vorige seizoen. Toen werden er slechts 5 van de 12 wedstrijden vanuit een 1-0 voorsprong gewonnen. Oirlo kreeg echter een gevoelige klap. Het lichte overwicht dat ze tot dan toe hadden werd prijsgegeven en amper van de schrik bekomen moesten ze 2 - 0 incasseren. Ivan rekende opnieuw af met de zwakke D.I.S.-defensie en schoof de bal voor het doel waar de mee opgekomen Leon klaar stond om in te tikken. Het enige gevaar van Oirlo-kant kwam uit een vrije trap die door Peter Verlinden snel werd genomen; Roel stond op de juiste plek om het snoeiharde schot op te vangen. Castenray ging door met het creëren van kansen. Zo kopte Tom net langs, kwam Paul net te laat om een voorzet in te schuiven en speelde Leon de bal te ver voor zich uit toen hij oog in oog kwam met doelman Ruud de Mulder. Tot de rust keek Castenray dus tegen een "lekkere" voorsprong aan. Verbaasd keken de spelers elkaar aan in het kleedlokaal. Was dit nou het Oirlo dat een week eerder nog 16 keer wist te scoren. Niemand had zo'n ontredderd D.I.S. verwacht en iedereen ging er vanuit dat Oirlo in de tweede helft orde op zaken zou stellen door misschien wat wisselingen toe te passen. Niets was minder waar. Oirlo ging op het zelfde niveau door en werd geen enkele maal gevaarlijk. De verdediging had de drie-mans voorhoede volledig onder controle. Met name Harm gaf zijn directe tegenstander Aijan Tijssen geen centimeter ruimte. ïn de 57® minuut glipte Paul onder de buitenspelval door en liet de doelman met een beheerst rollertje kansloos. Dat de grensrechter toch voor buitenspel vlagde was voor niemand een verrassing, maar de goed fluitende scheidsrechter trapte er niet in. De vreugde bij dat doelpunt was enorm en dat werd dan ook uitbundig gevierd, ledereen wist dat dit de genadeklap was voor Oirlo. En Castenray ging door. Vooral Ivan was letterlijk en figuurlijk niet te stoppen. Ook het vierde doelpunt kwam van zijn schoen. Hij was Bas Manders andermaal te snel af, omspeelde de keeper en schoot vanuit een scherpe hoek 4-0 binnen. De punten waren binnen. Het was misschien jammer dat de wedstrijd nooit echt spannend is geweest en de eerste 20 minuten na de 4 - 0 waren het aanzien amper waard. Castenray liet Oirlo opbouwen maar de gasten waren simpelweg niet bij machte om gevaarlijk te worden. Zo speelde de Castenrayse verdediging de bal rustig rond en koos enkele minuten voor tijd weer voor de aanval.. Dat resulteerde in een zeer mooi doelpunt opgezet door Ronnie en Ivan. Met z'n tweeën werd de verdediging andermaal voor schut gezet en mocht Ron met links vrij uithalen om de 5 - 0 aan te tekenen. En tot slot mocht Ivan een kroon op z'n werk zetten door 5 minuten voor tijd op een hele knappe manier de 6 - 0 eindstand aan te tekenen. Zo eindigde de zoals altijd beladen Castenray - D.I.S. De euforie na de wedstrijd was er als zelden tevoren en de overwinning op aartsrivaal D.I.S werd uitbundig gevierd. Het is daarom misschien maar goed dat Castenray een weekendje vrij heeft om weer rustig met beide voeten op de grond plaats te nemen. Castenray gaat aan kop met 9 uit 3 (doelsaldo +12) en speelt over een week tegen Boekend. DIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 6