EERSTE DRIE PUNTEN BINNEN - 10 - Het weer liet afgelopen zondag geen geweldige pot voetbal toe, maai daar zullen weinigen nog van balen. Wat moest gebeuren is gebeurd: de eerste wedstrijd winnen. En zeker tegen een ploeg als Holthees dat gezien het eindresultaat van het vorige seizoen een niet al te moeilijke tegenstander zou mogen vormen, Het ging echter allesbehalve gemakkelijk. Castenray had misschien iets meer veldoverwicht, maar het aantal goede kansen was voor beide gelijk. De blauwwitte® gingen er zuiniger mee om. Beide teams kwamen niet lekker aan voetballen toe op het droge veld van de Heesakker. Het was plat gezegd hotsknotsvoetbal wat de klok sloeg. Onzuivere passes, af en toe wat paniekerig uitverdedigen, met andere woorden veel balverlies. Halverwege de eerste helft was het Castenray dat de score opende. Een voorzet viel wat onverwacht op het knietje van Leon en met een boog viel de bal over de Holtbees- doelman in het net. Castenray had tot dan toe nog geen echte mogelijkheid gehad en ook bij dit doelpunt zag hei er in eerste instantie niet gevaarlijk uit. Het was overigens Leon die het laatste doelpunt voor Castenray scoorde in de vorige competitie en nu dus het eerste in de nieuwe. Holthees moest op zoek naar de gelijkmaker en kwam daar toch een paar keer gevaarlijk dicht bij. Het waren vooral vrije trappen en afstandsschoten, uitgespeelde kansen waren voor beide teams niet weggelegd. Vlak voor rust had Ivan de beste mogelijkheid de voorsprong verder uit te bouwen. Hij pikte de bal na een verdedigingsfout op om alleen richting Holthees doel te sprinten; liij kwam echter niet veder dan de uitgekomen doelman. Castenray wist hoe belangrijk een tweede treffer zou zijn, daarom werd na de rust gekozen voor drie in plaats van twee spitsen. Of het eraan gelegen heeft is moeilijk te zeggen, feit is wel dat de blauwwitten een paar minuten na rust al tegen de wat comfortabelere 2-0 aankeken. Ed trok de bal van de achterlijn voor het doel en daar stond opnieuw Leon vrij om ditmaal met het hoofd af te ronden. En inderdaad, het geloof bij Holthees om de wedstrijd tot een goed einde te brengen leek wat minder geworden. En toch werd het 2 - 1Aanleiding daartoe was een corner voor Castenray. De bal werd door een verdediger weggewerkt richting de eenzame spits van Holthees. Laatstgenoemde moet verrast hebben opgekeken toen hij alleen nog maar Freek voor zich zag. De rest van de verdediging had zich te offensief opgesteld in verband met die comer. Freek die er op dat moment helemaal alleen voor stond moest het afleggen tegen de wat zwaarder gebouwde aanvaller en de marge was dus opnieuw één. Een opsteker dus voor Holthees en reden voor hun om de mouwen opnieuw op te rollen. Het waren andermaal afstandsschoten en vrije trappen waaruit het gevaar kwam. Zo moest Roel een keer helemaal gestrekt gaan om zo'n vrije trap uit de kruising te tikken. De vreugde voor Holthees was niet van al te lange duur. Een aanval van Holthees belandde uiteindelijk in de handen van keeper Roel. Deze trapte de bal direct naar voren, over alles en iedereen heen. Kaasje voor Ivan die sneller bleek te zijn dan de verdedigers en bekwaam de 3 -1 aantekende. Toen was de vechtlust bij Holthees definitief gebroken en begon ook het uitermate wanne weer zijn tol op te eisen. Zonder al te veel problemen speelde Castenray de wedstrijd uit en waren de eerste drie punten binnen. Komende zondag de topper uit de 6° klasse D. De nummer één Griendtsveen tegen de nummer twee Castenray. Het is na één wedstrijd uiteraard nog wat vroeg om te praten over een topper, maar beide teams zijn als degradanten verplicht om te laten zien dat ze bovenin mee moeten kunnen draaien. DIS -■ f up wmueiwiy io sepremoet van u.uw u.w uur is er een gezellige kennismokingsavondsavond voor de herfsl-workshops folder; Afelier-goierie von Binnen en van Builen, f ngesfeeg 6 5809 EB Leunen. Afhalen of bellen. fel. 569511 [spreek evf. anfwoordapparaaf in] Vermeld je naam, adres en felefoonr mum yan mm en yan buiten k

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 10