«E wmyimimm GRATIS TOEREN - 8 Home-Start Venray !n elk gezin komen weieens spanningen voor. Die kunnen het gevolg zijn van ziekte, financiële problemen, het gedrag van de kinderen, overbelasting, werkloosheid, relatie problemen of eenzaamheid. De opvoeding van de kinderen kan dan ook teveel worden. U krijgt het gevoel er alleen voor te staan. In dat geval kunt u een beroep doen op Home-Start. Ervaren vrijwilligster kunnen ouders met jonge kinderen ondersteunen en praktische hulp bieden vanuit hun eigen ervaring met het opvoeden van kinderen. Jacqueline, moeder van 2 kinderen resp. 2 en 4 jaar. "Op het moment dat Home-Start kwam, wist ik dat ik het bijna niet meer redde, ik had het gevoel dat ik het niet meer aankon, de opvoeding van de kinderen, het huishouden, alles was één chaos. Ik had daardoor ook te weinig tijd voor de kinderen. Petra - de vrijwilligster - kwam één keer in de week en hielp me door met de kinderen te spelen, door me te zeggen wat wé! goed ging, door me mee te nemen en leuke dingen te doen, zodat ik kon zien dat je door samen ook leuke dingen te doen weer energie krijgt en de kinderen meer ruimte krijgen. Hierdoor kreeg ik mijn zelfvertrouwen weer terug. Home-Start heeft me weer op de rails geholpen, het gaat nu weer redelijk". Dit is zo'n voorbeeld waarbij Home-Start een gezin met jonge kinderen kan helpen. Vrijwilligers die uit ervaring weten dat opvoeden niet altijd gemakkelijk is. Dat betekent: een vrijwilliger die regelmatig bij u op bezoek komt die u persoonlijke aandacht geeft die u kunt vertrouwen die tijd heeft om te luisteren en die een handje helpt met praktische zaken die u daarbij een steuntje in de rug geeft. Jeanne Stevens Hoofdstraat 44, 5808 AV Oirlo Tel. 0478 - 571709 Geopend; Woensdag 13-17 uur, Vrijdag 8 - 17 uur Donderdag 9-17 uur, Zaterdag 8 - 12 uur Belangstelling om als vrijwilligster bij Home-Start te beginnen of wilt u meer informatie, neem dan contact op met Synthese in Venray Jeannette Janssen, Coordinator Home-Start. Tel:0478-583730. SYNTHESE DÉKKERS Postbaan 14 ,5861 CT Wanssum /Tel. 0478-532166 V-V-' S; Spartamef Unieke Sparfavinding Fietsen met het handige SACHS hulpmotortje is een belevenis op zich. Uitgerust me? tandwieiaandrijving, halogeen verlichting en zadeltas. Leverbaar me! hand start of elektrische stort. Fietsen zal nooit meer hetzelfde zijn. Kom 'm nu bij ons testen. TWEEW1ÊLERS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 8