1 - 13 - DORPSRAAD CASTENRAY Het College van B. en W. van de gemeente Venray heeft op voordracht van de Dorpsraad Castenray de voorstellen voor nieuwe straatnamen overgenomen Nadat door middel van een oproep in de Schans een vijftigtal namen door u zijn aangedragen heeft de Dorpsraad hieruit een tweetal namen gekozen. De nieuwe namen zijn Gerrit Artsstraat en Roerdomp. ^5 Korte toelichting bij deze namen; Gerrit Artsstraat Gerrit Arts is een oud inwoner van Castenray, die zijn dienstplicht vervulde in het voormalig Nederlands-Indië. Bij een militaire actie is de heer Arts om het leven gekomen. Hij is als enige niet in Nederland terug gekeerd. Dit feit heeft plaats gevonden in 1949, nu 50 jaar geleden. Een groep lotgenoten uit Castenray, die ook in Nederlands-Indië aan acties hebben deelgenomen, heeft het initiatief genomen om de heer Arts door middel van een straatnaam blijvend te herinneren. Middels een handtekeningenlijst zijn een veertigtal handtekeningen verzameld en bij de Dorpsraad aangeboden Roerdomp De roerdomp is een reigerachtige vogel, die vroeger in het gebied van de Caselse Vennen is voorgekomen. De vogel heeft prachtige schutkleuren en is in het riet nauwelijks zichtbaar. Bij de reeds aanwezige Rietweg is Roerdomp een zeer geschikte combinatie. De Dorpsraad dankt alle inzenders voor de reacties. De inzenders van de gekozen straatnamen worden door de Dorpsraad beloond met een attentie. Gwït Artss Roerdomp UITBRQOINS CASTENRAY U

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 13