S.K.P.O.V. Stichting Katholiek Primair Onderwijs Venray Eindstraat 42 - 5801 CR Venray Tel.: 0478-516215-Fax: 0478-516214 Bent U ons nieuw bestuurslid? De besturen van de katholieke basisscholen van Venray en haar kerkdorpen (SKPOV) en de speciale basisschool voor Venray en omgeving (SKSOV) zijn voornemens om per 01-08-1999 te fuseren. Het bestuur heeft dan achttien scholen onder haar hoede. Als gevolg van deze fusie wordt een nieuw bestuur gevormd, dat uit zeven leden zal bestaan. Een aantal huidige bestuursleden stapt over in het nieuwe bestuur, waaronder een nieuwe voorzitter. Ter aanvulling zijn wij op zoek naar competente en betrokken bestuursleden. Dit bestuur laat zich bijstaan door een bovenschools managementteam met een adviserende, beleidsvoorbereidende en beleidsuitvoerende taak. Dit bovenschools management is reeds in functie en bestaat uit een algemeen directeur en twee stafleden. De beoogde bestuursfilosofie is die van een toezichthoudend bestuur, dat het beleid vaststelt en erover waakt dat de ingezette koers op het gebied van personeel, financieel/materieel en onderwijskundig beleid, in het belang van de kwaliteit van het onderwijs, wordt gevolgd. Van de bestuursleden wordt gevraagd dat zij: algemeen bestuurlijke kwaliteiten hebben. in staat zijn de aangedragen voorstellen en adviezen op hun betekenis en inhoud te beoordelen. voldoende affiniteit hebben met de verschillende beleidsterreinen (onderwijs, financiën en personeel) om in onderlinge samenhang beleidsstandpunten vast te stellen. vaardig zijn in het interpreteren van de noodzakelijke wet- en regelgeving ten dienste van het vast te stellen beleid. openstaan voor feedback en informatie over de uitvoering van beleid en daar waar nodig, op adequate en slagvaardige wijze, het beleid in zijn geheel of op onderdelen bij te stellen. het beleid toetsen aan de vastgestelde beleidskaders en als klankbord fungeren voor het bovenschools management. erop toezien dat het door hun vastgestelde beleid geen belemmering opwerpt voor de levensbeschouwelijke invulling van het onderwijs. sociale en communicatieve vaardigheden bezitten, open oog hebben voor de problemen in het veld en streven naar oplossingen hiervoor. Procedure Beide besturen laten zich in deze procedure ondersteunen door mevr. drs. J.M.A.L. Frederiks van Interstudie Select. Indien u belangstelling heeft om ons bestuur te komen versterken, dan kunt u telefonisch contact opnemen met haar op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur op telefoonnummer 026-3537350 of 026-3537310. Voor verdere informatie omtrent de profielschets en de procedure kunt u eveneens bij haar terecht. De informatietermijn sluit op 8 juni a.s. - 20 - 1

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 20