BIER, ZWEET en TRANEN - 17 - Met deze drie ingrediënten verliet Castenray twee weken geleden in Beesel de 5® klasse. Het zweten kwam van het warme lenteweer en het eerste pilsje was van doelman Roel die de naweeën van zijn prinsenreceptie nog moest voelen. En de tranen? Die moeten natuurlijk figuurlijk worden genomen maar feit is wel dat Castenray degradeert en weer plaats neemt in de 6e klasse. Menigeen herinnert het zich als de dag van gisteren: 22 mei 1997. Op het neulrale sportpark van Haelen dwong Castenray tegen Guttecoven via een gedenkwaardige eigengoai promotie af naar de 5® klasse D. Na één jaar leek Castenray met 7 overwinningen en 24 punten opgewassen tegen z'n opponenten, maar dit seizoen kwamen de blauwwitten met 5 overwinningen en 20 punten maar liefst 8 punten tekort. De laatste wedstrijd tegen Bieslo (waar trouwens niets meer op het spel stond) was een wedstrijd met twee helften en twee gezichten. De eerste helft had Castenray het moeilijk tegen de vlot combinerende Midden-Limburgers. De blauwwitten kwamen overigens wel op voorsprong. Al na een paar minuten profiteerde Steffan van een verdedigingsfout en liet de keeper met een boogbal kansloos: 0-1. Maar ook de Castenray se verdediging stond te schutteren. Dat het voor de rust nog 3-1 was, was te wijten aan drie dikke blunders. De tweede helft was voor Castenray. Met drie spitsen werd de druk op de Beeselse verdediging opgevoerd en werden er kansen gecreëerd. Dit resulteerde in wellicht de mooiste goal van het seizoen, op naam van Leon. Hij nam een voorzet van Ivan zo'n 20 meter voor het doel in één keer op de slof en via de onderkant lat en de doellijn stuiterde de bal binnen: 3-2. Even was er weer hoop op misschien toch nog een puntje. Maar kort daarna was een terugspeelbal op Roel van diezelfde Leon te kort en werd het 4 - 2 in plaats van 3-3. En zo eindigde het seizoen '98-'99. Een seizoen waar Castenray zeker in het begin niet lekker aan voetbal toekwam. En toen het eenmaal een beetje begon te draaien werden op de meest cruciale momenten veel te goede kansen gemist. En de concurrentie? Die pakten met regelmaat punten zodat Castenray het hele seizoen onderin het klassement bleef hangen. Vergeleken met het vorige seizoen heeft Castenray het nog niet zo slecht gedaan. Vorig jaar werd 7 keer gewonnen en 3 keer gelijk gespeeld en hadden de blauwwitten zelfs nog wat punten 'over'; dit seizoen waren het 5 overwinningen en 5 remises en was de concurrentie onderin duidelijk sterker. Beide seizoenen werd 12 keer verloren. Van Steyl en Melderslo werd 1 punt gepakt de overige kwamen van Heibloem (4), Griendtsveen (4), Lottum (4) en Grashoek (6). Opvallend is wel dat S. V.C. dit seizoen maar liefst 12 van de 22 wedstrijden een 1 - 0 voorsprong heeft gehad. Daarvan werden er 5 gewonnen en 4 gelijkgespeeld. Alleen tegen Heibloem heeft Castenray vanuit een achterstand een puntje kunnen pakken. Wat de doelpunten betreft: vorig seizoen 37 voor, 44 tegen (-7), dit seizoen 32 voor, 45 tegen (-13). Zo kon Grashoek tegen Castenray niet één keer scoren, maar waren het nota bene Steyl en Blitterswijck (de concurrentie) die beiden 8 keer het doel wisten te vinden. Van de andere kant was Castenray het meest produktief tegen Heibloem en Grashoek (beiden 5 doelpunten) en was er niet één club die 8 7 4 3 2 1 Ivan Maes Ronnie van Osch Sander Dinghs Paul Büddiger Jos Heidens Leon Strijbos Tom Strijbos Steffan Weijs Harm Büddiger Frank Weijs Rest nog het dankwoordje namens alle spelers aan de trouwe twaalfde man. Weer of geen weer, ver of niet ver, S. V.C. 1 werd altijd begeleid door een grote groep publiek. Dit was dan het seizoen '98/'99, op naar seizoen '99/'00. Terug naar de 6® klasse en tegenstanders ontmoeten zoals D.I.S., Merselo en Holthees. En wat die 5® klasse betreft, hoe dan ook, vroeg of laat: We'll be back. DIS m

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 17