Telefonische Hulpverlening JEUGDWERK - 7 - Luistert er nog wel eens iemand naar je? \j L limbübe Ik kom net terug van verjaardagsvisite. Een kamer vol mensen die over en weer nieuwtjes uitwisselen en waar wel tien gesprekken tegelijk gevoerd werden. Mijn oren tuiten er nog van! Als ik de telefoonkamer van de Telefonische Hulpdienst binnenstap heerst daar een bijna weldadige rust. Mijn collega zit nog aan de telefoon, ik hoor af en toe een opmerking maken, maar voor de rest is het stil. Als de tweede telefoon gaat, neem ik die op. "Mag ik even praten?" vraagt een vrouwenstem en begint te vertellen. Ze is nu 45 jaar, heeft een leuke baan en veel kennissen. "Ik ben eigenlijk heel rijk met zoveel mensen om me heen, maar toch, soms is het net alsof er niemand meer echt naar me luis tert." Ik vraag of ze me een voorbeeld kan geven. Dat kan ze. "Ik maak me nogal zorgen over de gezondheid van mijn vader, maar toen ik dat vanmorgen tegen een collega wilde vertellen, kreeg ik meteen een heel verhaal terug over haar ouders... "Ik heb de verjaardagsvisite nog vers in mijn geheugen en denk aan het geroezemoes en door elkaar gepraat daar. "Ik geloof dat ik begrijp wat je bedoelt, dan kun je je zorgen om je vader niet echt kwijt. Vertel eens, wat is er met je vader?" Haar vader is nu 75 jaar, ze houdt zielsveel van hem maar hij wordt zo mager en is zo gauw moe. "Ik weet dat het een oude man is, maar toch, het is mijn vader he... Dan volgt er een lang gesprek over ouders, waarop je altijd terug kon val len en die altijd voor je gezorgd hebben en die dan opeens jouw steun en zorg nodig hebben. We praten over de angst om je ouders te verliezen en dat je verstandelijk wel weet dat dat ooit zal gebeuren, maar dat er soms van die momenten zijn, dat je heel bang van dat idee kunt worden. "Weet je" zegt ze na een half uur "nu heb ik wel het gevoel dat er echt naar me geluisterd wordt. Jij vraagt tenminste hoe het voor mij is en je komt niet meteen met je eigen sores." Tja, daar zitten we voor bij de SOS Telefonische Hulpdienst. Om écht te luisteren. De SOS Telefonische Hulpdienst is dag en nacht bereikbaar voor een gesprek van mens tot mens. Ons telefoonnummer is 077 3548888 en staat vermeld op de achterkant van het telefoonboek. Als interesse hebt om als vrijwilliger bij de SOS Telefonische Hulpdienst te werken kunt U op dit nummer een informatiepakketje aanvragen. Friture t Klumpke Hallo jongens en meisjes, Zaterdag a.s. is de paasspeurtochtEr hebben zich veel kinde ren opgegeven, dus het belooft een leuke avond te worden. We beginnen om 20.00 uur bij de Wis en het duurt tot 21.30 uur De kosten zijn f 2,00 per persoon. Willen jullie zorgen voor een fiets met goede verlichting, een zaklamp en 'n goed humeur Tot zaterdag!II Groetjes, de leiding. 20.00 uur t Klumpke x

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 7