CASTENRAY IN MISERE Waar Castenray vorige week nog met veel strijd en vastberadenheid Grashoek van een periodekampioenschap afhield faalde het dit keer jammerlijk tegen hekkesluiter Griendtsveen. Daarbij mogen de blauwwitten de hand volledig in eigen boezem steken. Want van enige wil om te winnen was zelden iets terug te zien. Daarbij kwam dat Castenray niet altijd was opgewassen tegen het fysieke geweld waarmee Griendtsveen voor de dag kwam. Herhaaldelijk lieten de blauwwitten zich meeslepen in dit Griendtsveense spelletje waarmee duidelijk werd dat Castenray nog lang niet geslepen en geraffineerd genoeg is. Hoewel Castenray uiteindelijk gelijkspeelde (en daarmee al vijf wedstrijden ongeslagen blijft) voelde de remise dan ook als een pijnlijke nederlaag. Zeker toen de uitslagen bekend werden en bleek dat Castenray in plaats van twee plaatsen te stijgen (waar vooraf op werd gehoopt) zelfs een plaats gezakt was. Naaste concurrent Steyl won van het hooggeplaatste Melderslo en Blitterswijk pakte een punt bij lijstaanvoerder Grubbenvorst. Daarmee is het degredatiespook weer teruggekeerd op sportpark de heesakker. Voorafgaand aan de wedstrijd waren de blauwwitten nog meerdere malen gewaarschuwd voor onderschatting. Zeker tegen een tegenstander als Griendtsveen kun je het niet veroorloven om gas terug te nemen. Castenray was echter een andere mening toegedaan Het begon zeer afwachtend, gaf Griendtsveen de kans in de wedstrijd te komen en zette zichzelf buitenspel door in te gaan op de provocerende acties van de peelbewoners. Het was dan ook vrij snel duidelijk dat Castenray geen gemakkelijke middag tegemoetging. Toch waren de eerste kansen voor de blauwwitten. Een snel genomen vrije trap bracht Ivan alleen voor de 'derderangs' doelman van Griendtsveen. Zijn inzet mistte echter kracht. Niet veel later claimde Sander een strafschop toen hij binnen de zestien onreglementair ten val werd gebracht. De scheidsrechter ging er vooralsnog niet op in. Dat deed hij nog geen tien minuten later wel. Na een slechte uittrap van de Griendtsveense doelman was het wederom Sander die profiteerde en alleen op het doel afging. Het scoren werd hem echter belet door de doelman die aan de noodrem trok. Blijkbaar heet laatstgenoemde geen Waterreus want hij mocht gewoon blijven. Zelfs een gele kaart vond de scheidsrechter niet nodig. Een strafschop alleen was volgens hem voldoende. Ron, de aangewezen man bij Castenray voor dit soort klusjes, stuurde de keeper de verkeerde kant op en bracht Castenray beheerst op voorsprong. Daarna viel Castenray terug in hetzelfde patroon. De overtuiging ontbrak en het leek alsof Castenray dacht ook op halve kracht van Griendtsveen te kunnen winnen. In de tweede helft drong Griendtsveen steeds meer aan en kreeg het waar het eigenlijk ook recht op had. Op randje buitenspel schoot de Griendtsveense spits de bal onhoudbaar in het dak van het doel. En waai' de Griendtsveense grensrechter bijna elke Castenrayse aanval afvlagde voor buitenspel toonde Henk zich een eerlijk mens door zijn vlag niet omhoog te houden, hoe jammer dit achteraf ook is. Daarna had Castenray nog een kwartier de tijd om de wedstrijd alsnog naar zich toe te trekken. De beste mogelijkheid daarvoor ontstond toen Ivan zo'n twee meter binnen de bekende zestien werd neergelegd. De scheidsrechter, die toch al niet uitblonk in zijn optreden, durfde het niet aan om een tweede strafschop toe te kennen en legde de bal erbuiten. De vrije trap die hierop volgde mistte helaas doel. En zo kreeg de stralende zondag toch een sombei' aangezicht. Dit sombere aangezicht werd nog donkerder ingekleurd doordat Wilbert, die net terug was na een knieblessure, met eenzelfde kwetsuur het veld al in de eerste helft had moeten verlaten. Daarmee komt het aantal inactieven op vijf, Paul zit sinds vorige week met een knieblessure, Denny met zijn rug, Leon met Pfeiffer en Ed heeft last van een liesblessure. Ondanks dit arsenaal aan 'kneuzen' zal Castenray volgende week vol aan de bak moeten om het dreigende degradatiegevaar af te wenden. Tegenstander is Bieslo. Castenray heeft de naam goed te presteren tegen onbekende en hoger geplaatste ploegen. Hopelijk maakt Castenray deze naam opmeuw waar. Tot zondag, D.I.S.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 20