CASTEN RAY OVERTUIGEND NAAR BELANGRIJKE ZEGE 4 - 10 minuten voor tijd vergat iedereen even de ijzige kou toen Ivan na een steekpass van Jos Heidens de blauwwitten dik verdiend op voorsprong bracht. Beheerst zette eerstgenoemde de kroon op een wedstrijd waarin Castenray weer eens ouderwets goed presteerde. Castenray moest winnen. Op de eerste plaats omdat SVC de punten heel hard nodig heeft en op de tweede plaats omdat het wat goed te maken had na de wedstrijd van een week eerder tegen Steyl. En zo geschiedde. Het wapen was inzet en agressie en het slachtoffer was Grashoek. Castenray speelde voor het eerst tegen deze promovendus uit de 6e klasse dat afgelopen zondag notabene eerste periode-kampioen kon worden. Daarvoor moesten ze winnen. Helaas voor hen, zelfs één puntje werd ze niet gegund. In de eerste helft ging het nog gelijk op, zeker wat de kansen betrof. Het eerste half uur waarin het tempo erg hoog lag en waarin Castenray nog alle zeilen bij moest zetten had het gemakkelijk 2-2 kunnen zijn. De eerste goede kans was voor Paul die een slechte uittrap van de Grashoek-goalie kon opvangen en de terug snellende doelman met een listig boogballetje probeerde te verschalken. Helaas kwam het schot niet hoog genoeg zodat de doelman de bal terug in het veld kon slaan. Recht in de voeten van Ivan die echter opnieuw de keeper in de weg zag staan. Ook Ed mocht het proberen vanaf de linkerkant. Misschien schoot hij iets te gehaast zodat zijn inzet niet echt gevaarlijk werd. Ook Grashoek kreeg de nodige kansjes maar de tegentreffer bleef Castenray bespaard. De laatste paar minuten voor rust ieek het hoge tempo zijn tol te eisen. De concentratie verslapte en dit resulteerde meteen in slordigheden en hachelijke momenten voor het Castenray-doel. Tijdens de rust merkte trainer Loek terecht op dat Castenray het tempo van de eerste 35 minuten weer zou moeten oppakken en nog eens 45 minuten volhouden. Dan, en alleen dan hadden de blauwwitten kans op één of misschien zelfs drie punten. Want uiteraard zouden de Grashoekers komen, ze moesten winnen voor die eerste periodetitel. Maar Grashoek kwam niet. Ze wilden misschien wel, maar ze kregen simpelweg geen kans. De achterhoede gaf de aanvallers geen millimeter ruimte. Mandekkers Jos, Xavier en Freek bezorgden hun tegenstanders een onaangename middag en libero John stond paraat als het nodig was. Op het middenveld begonnen Ed, Steffan, Paul en Ronnie steeds meer aanvalsdrang te krijgen en zagen kans om wat meer mee in te schuiven. Zo kregen de vleugelspitsen Ivan en Sander die anders vaak op een 'eilandje' voetballen wat meer ondersteuning. Kans na kans diende zich aan bij de blauwwitten. De eerste was voor Steffan die net onder een onverwachte klutsbal door maaide. Direct daarna was het een schot van Ed dat op zeer spectaculaire wijze door de Grashoek-doelman uit de kruising werd geplukt. De volgende kans was voor Ivan. Hij trof doel, maar beging volgende de scheidsrechter een overtreding zodat het feest (vooralsnog) niet doorging. De koek was nog niet op. Een vrije trap zo'n 20 meter voor het doel werd snel genomen door Jos Heidens (hij viel in voor de geblesseerde Paul). Ivan controleerde en mikte de bal hoog in het doel maar opnieuw zat de keeper er erg goed bij. De wedstrijd leek uiteindelijk op een gelijkspel uit te lopen. Vooraf zou menigeen er voor getekend hebben, op dat moment was het voor Castenray te weinig. Maar de beloning kwam een paar minuten voor tijd toen Ivan op randje buitenspel werd weggestuurd. Er werd niet gevlagd en niet gefloten en Ivan besliste de wedstrijd. Voor Grashoek niet direct reden om het bijltje er bij neer te gooien. De resterende 10 minuten die er 30 leken bleven dan ook erg spannend, maar het mocht voor de gasten niet meer baten. Sterker nog, Ivan had de 2 - 0 op de schoen toen hij opnieuw alleen voor het Grashoek-doel verscheen. Nu kwam de doelman als winnaar uit het duel maar dat kon eigenlijk niemand schelen want de wedstrijd was gelopen. Na het verlossende fluitsignaal was de vreugde dan ook groot. Eindelijk boekte Castenray weer eens een verdiende overwinning op een wijze die er mocht zijn en voegde drie punten aan het totaal toe. Daardoor blijft het in de race voor klassebehoud. Grootste concurrent Steyl won overtuigend van rode lantaarn-drager Griendtsveen en zo bleek eens te meer de waarde van de overwinning van afgelopen zondag. Komende zondag speelt Castenray opnieuw thuis. Tegenstander is... Griendtsveen. DIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1999 | | pagina 4