HOOF DOET LEVEN D.I.S. Donderdagmiddag 31 december gesloten. - 10 In de laatste wedstrijd voor de winterstop heeft Castenray toch nog een klein succesje geboekt. Na negentig minuten lang het vuur uit de sloffen gelopen te hebben kreeg Castenray loon naar werken en mocht het een puntje uit Lottum meenemen. Dat was gezien de tentoongespreide werklust ook wel verdiend hoewel Castenray toch enkele malen de handen dicht mocht knijpen. Het gelijke spel werd door Castenray beschouwt als een overwinning. Want eindelijk konden de blauwwitten weer eens met opgeheven hoofd het veld verlaten. Trainer Loek Nooyen gaf er blijk van zijn huiswerk goed gedaan te hebben. Hij stuurde de blauwwitten met een duidelijke strategie het veld op. Aangezien Lottum het liefst countervoetbal speelt kregen de blauwwitten de opdracht om Lottum het spel te laten maken, het veld klein te houden en pas te storen vanaf de middelllijn. Vanaf de kant zal het misschien geleken hebben of Castenray niet voor de winst wilde gaan maar dit was nu eenmaal de beste manier om het Lottum moeilijk te maken (zo zat dat dus Bert!). En dat deze strategie de juiste was bleek al snel genoeg. Lottum wist duidelijk geen raad met het passieve spel van de blauwwitten. Menigmaal werd dooi de rozenkwekers de lange bal gehanteerd maar deze werd telkens attent opgevangen door John waardoor Castenray het eerste half uur gemakkelijk overeind bleef. De beste kans in dat eerste half uur was zelfs voor Paul die Castenray met een fraai schot bijna aan de leiding bracht. De lat stond een Castenrays feestje echter in de weg. Maar in de 37e minuut mocht Castenray alsnog juichen. Een slimme vrije trap van John werd door Paul met het hoofd verlengd waarna Leon de bal uit de lucht 'plukte' en voor de 0-1 tekende. Lang mocht Castenray echter niet genieten van deze voorsprong. Want al in de eerste minuut na rust verzilverde Lottum een penalty die was toegekend nadat Jos H. de bal met de hand had beroerd. Daarna leek het erop dat Castenray overrompelt zou gaan worden. Lottum kreeg kans op kans maar gelukkig voor Castenray wist Lottum er niet één te verzilveren. Castenray krabbelde langzaam weer op en begon te geloven in een goede afloop. Zeker toen Ivan het persoonlijk duel met zijn tegenstander won en alleen op de Lottumse keeper af mocht gaan. Zijn inzet ging echter voor langs en ook de meegelopen Paul kon de bal er in tweede instantie niet inkrijgen. Zo bleef het duel spannend tot de laatste minuut. Het eindsignaal kwam voor de blauwwitten als een verlossing. Moegestreden maar voldaan werd de kleedkamer opgezocht. En dus is er weer hoop. Want Castenray heeft de verliesreeks nog voor de winter kunnen stopzetten. Het vertoonde spel was niet bepaald sprankelend maar gezien de positie die Castenray inneemt gaat het resultaat nu voor alles. En wie weet volgt dan het sprankelende voetbal volgende jaar vanzelf In verband met inventarisatie is onze winkel te Swolgen op Wij wensen U prettige dagen en een voorspoedig Ï999 SAWECO BOERENBOND BV. k ft*# J.# j.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 10