Zin in muziek Fanfare "Dorpsklank" krijgt nieuw vaandel Ook voor 1999 biedt fanfare "Dorpsklank" u weer de mogelijkheid om een hafa- muziekopleiding te gaan volgen aan de muziekschool in Venray Deze opleiding bestaat uit een theorie- en praktijkgedeelte. De opleiding duurt ongeveer anderhalf tot twee jaar, afhankelijk van uw leertempo. Deze opleiding is ook geschikt voor hen die nog geen IVM-opieiding hebben gevolgd en toch graag muziek willen maken. Het instrument wordt u door fanfare "Dorpsklank" ter beschikking gesteld, zonder kosten. De opleiding betreft niet alleen blaasinstrumenten, ook slagwerk is een mogelijkheid. Waarschijnlijk zullen ook in 1999 de lessen in "De Wis" gegeven worden, dit is afhankelijk van het instrument wat u wil gaan bespelen en of we hiervoor een docent naar Castenray kunnen laten komen. Na het behalen van het diploma bent u in het bezit van het hafa A-diploma en dit stelt u in de gelegenheid om in het fanfarekorps mee te kunnen spelen. Uiteraard kunt u verder gaan voor het B-diploma, en vervolgens C en D. De kosten van de opleiding tot het A-diploma worden geheel door fanfare "Dorpsklank" voor haar rekening genomen. Alleen wanneer er zich voldoende mensen voor de blaasmuziek interesseren zal fanfare "Dorpsklank" ook in de toekomst muziek kunnen blijven maken. Wilt u graag meer informatie, of zich opgeven voor deze opleiding, neem dan vóór 7 december a.s. contact op met waarnemend voorzitter Geert Janssen tel. 571243 (tussen 19 00-20:00 uur). Na een lange tijd van intensieve voorbereidingen en bestuderen van verschillende ontwerpen kunnen we aanstaande zaterdag het nieuwe vaandel onthullen. Tijdens de H.Mis van zaterdag 21 november, die door fanfare "Dorpsklank" opgeluisterd wordt, zal het nieuwe vaandel onthuld en ingezegend worden. Het nieuwe vaandel is geheel met de hand gemaakt en volgens de commissie zijn er typische herkenbaarheden van Castenray op terug te vinden. Veel meer informatie geven zij op dit moment ook niet vrij voor publicatie. In de H. Mis zal er door waarnemend voorzitter G. Janssen meer duidelijkheid gegeven worden over het ontstaan en totstandkomen van het nieuwe vaandel. Na afloop van de H.Mis stellen we uiteraard iedereen in de gelegenheid het vaandel zelf te aanschouwen. i 20

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 20