CASTENRAY VERLIEST MODDERGEVECHT 10 - Het had soms weinig meer met voetbal te maken wat er zich afgelopen zondag op het sportpark de Heesakker afspeelde. Maar waarschijnlijk zijn er die middag meer wedstrijden in het water c.q. modder gevallen. Zo rond kwart over twee 's middags begon het weer eens te regen; het was per slot van rekening ook al meer dan 24 uur droog geweest. Vóór die tijd lagen de velden er prima bij, nog geen half uur later was de grasmat veranderd in een laag blubber. Dat de nederlaag te maken had met de slechte gesteldheid van het veld mag absoluut niet worden gezegd. Voor Blitterswijck gold immers hetzelfde. Castenray begon de wedstrijd nog niet zo slecht. Er werd redelijk geconcentreerd gespeeld en de blauwwitten hadden veelvuldig balbezit. Dat bleef zo totdat Ed na een klein kwartier de gele kaart te zien kreeg. Waarom, dat wist alleen de scheidsrechter Natrappen was zijn argument. Dat kan natuurlijk nooit want op natrappen staat maar één straf en dat is de rode kaart. Even later werd na een forse overtreding op Ivan het geel achterwege gelaten. Maai" wat veel erger was, Castenray gaf B. V V plotseling alle ruimte om de aanval te zoeken. Het liep voor geen meter meer. En toen Castenray eindelijk weer eens op Blitterswijckse helft mocht komen ging het mis. De aanval werd onderschept en de aanvoerder mocht een metertje of 50 met de bal aan de voet opkomen en vervolgens vanaf de 16- meter vrij uithalen: 0 -1 Vóór de wedstrijd werd nog duidelijk gezegd: denk aan de aanvoerder, daar draait alles om bij Blitterswijck. Even later ding het op ongeveer dezelfde manier mis. Opnieuw mocht de aanvoerder veel te ver met de bal lopen en vrij uithalen. Roel was andermaal kansloos en Castenray keek tegen een hatelijke 2 - 0 achterstand aan. Zelfs van de eerste treffer had Castenray niets geleerd. Zo rommelde de thuisclub wat door totdat de aanvoerder geblesseerd het veld moest verlaten en ziedaar het was gebeurd met Blitterswijck. Castenray begon de dienst uit te maken terwijl de gasten amper nog gevaarlijk werden. Dit leverde de mooiste treffer van de wedstrijd op. De vrijstaande Ed werd op de linkerkant weggestuurd die op zijn beurt met een perfecte voorzet de inlopende Paul op zijn wenken bediende: 1-2. De wedstrijd lag weer open en Castenray ging door. Een paar minuten later werd Ivan onreglementair binnen de 16 ten val gebracht: strafschop. Ronnie mocht aantreden en faalde niet. Zeer beheerst schoot hij de bal in de rechterhoek en mocht, zich met die treffer topscorer van Castenray 1 noemen. Na de rust, begon de slechter wordende conditie van het veld zijn tol te eisen. Het aantal glij- en valpartijen nam toe en de man in 't zwart had de grootste moeite om te bepalen of er sprake was van een overtreding of niet. Hij was niet erg consequent, maar er moet gezegd worden dat hij het ook niet gemakkelijk had. Als hij iedere sliding als overtreding had moeten bestraffen was er helemaal niets meer van de wedstrijd overgebleven. Totdat hij op een gegeven moment besliste om maar weer eens geel te trekken, na een overtreding waarvan er in de tweede helft alleen al 10 waren gemaakt. Helaas was het opnieuw Ed die de prent zag zodat hij mocht vertrekken. Tot overmaat van ramp moest ook Ivan het veld verlaten. Zijn toch al pijnlijke enkel kreeg een flinke klap toen hij een schot wilde blokken. Ivan moest dus afhaken en Castenray speelde met 9 man verder. Maar ook B. V V werd slachtoffer van de rumoerige en soms erg felle wedstrijd. Een pas ingevallen speler schopte Paul onderuit en kreeg direct rood te zien. Het had iets weg van een goedmak.ertje, maar nogmaals, niet alleen de spelers, ook. de scheids had het er die middag moeilijk mee. O ja, we zouden het bijna vergeten. Blitterswijck scoorde nog eenmaal en dat leverde hen de overwinning op. Gezien het spelbeeld en de weinige kansen aan beide zijden had ook Castenray met de winst kunnen gaan. lopen of was een gelijkspel meer op z'n plaats geweest. B. V Vmocht zich echter de gelukkigste noemen. Deze wedstrijd kan het beste maar vergeten worden. Het heeft weinig zin om conclusies te trekken uit zo'n blubberpartrj. Het spel liet veel te wensen over maar er werd goed gewerkt. De wedstrijd leverde overigens nog een verliezer op of beter gezegd verliester Maria Dinghs. Zij zat met de tenues te kijken waarvan het onderscheid met dat van de scheidsrechter nauwelijks nog te maken was. Ze zal het ergste nu wel gehad hebben, maar toch. Namens het eerste elftal Maria sterkte! DIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 10