GROTE CLUB ACTIE de\tc. kindertelefoon GEZOCHT LEUKE COLLEGA-VRIJWILLIGERS Chantal heeft ruzie met haar beste vriendin. Ze praten al twee weken niet meer met elkaar. Wat kan ze doen om het weer goed te maken Rob wordt gepest en durft niet meer naar school. Wat moet hij doen Miranda maakt zich zorgen om haar konijntje. Rij wil niet meer eten en zijn haren vallen uit. Peter heeft een CD in een winkel gepikt en vindt dat achteraf toch niet helemaal kloppen. Beate heeft verkering. Haar vriend wil het uitmaken als ze niet met hem naar bed gaat. José wordt mishandeld. John wil weten hoe je een condoom moet gebruiken. Annemie is vaak alleen thuis en verveelt zich. Voor al deze vragen en problemen kunnen kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar bellen naar de Kindertelefoon. Elke dag, ook in het weekend, tussen 14.00 en 20.00 uur. De Kindertelefoon Noord- en Midden-Limburg gevestigd in Venlo, beantwoord elk jaar ongeveer 10.000 telefoonoproepen over de meest uiteenlopende onderwerpen. Aan de telefoon zitten vrijwilligers. Mensen met een open hart en oor voor kinderen. Mensen die vinden dat er een plek moet zijn waar kinderen en jongeren veilig hun vragen moeten kunnen stellen en hun problemen moeten kunnen delen. Mensen ook die vinden dat deze jongeren recht hebben op informatie, dat zij hun eigen keuzes moeten kunnen maken. Mensen die jongeren als gelijkwaardige gesprekspartners tegemoet treden. De Kindertelefoon verwacht van vrijwilligers dat zij geïnteresseerd zijn in kinderen en jongeren, dat zij kunnen luisteren en een open mind hebben. Ook verwacht de Kindertele foon dat vrijwilligers voldoende tijd hebben om vier uur per week aan de telefoon te zitten en de maandelijkse werkbesprekingen bij kunnen wonen. De Kindertelefoon biedt vrijwilligers boeiend en uitdagend werk, leuke collega's, en leerzame trainingen. Wij starten eind september weer met een introduktietraining. Ben je geïnteresseerd vraag dan een informatiepakketje aan op telefoonnummer 077 - 351 40 57 (onder kantoortijd). Evenals vorige jaren zal de lotenverkoop van de Grote Club Actie plaatsvinden in oktober. Een groot gedeel te van de opbrengst komt ten goede van Sportvereniging Castenray, afd. voetbal en korfbal. Het is mogelijk dat u al eerder wordt benaderd namens buiten-dorpse verenigingen m.b.t. voor-inschrijving van de loten, die dan later worden afgeleverd. Wij willen benadrukken dat deze opbrengst niet ten goede komt van de Castenrayse sportvereniging. Koop uw loten daarom pas in oktober en steun uw eigen vereniging 1i11 Bedankt namens SVC. 8 v -■**

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 8