Verslag vragenuurtje ouders voor aanvang vergadering ouderraad, 14 juli 1998, Henk Dinghs zal deze vergadering leiden i.v.m. afwezigheid van voorzitter Hans Kauffeld. Er wordt een korte toelichting gegeven waarom dit wagenuurtje is ingelast in de vergadering van de ouderraad. Vanuit veel kanten krijgen we het verzoek van ouders om eens rechtstreeks met de ouderraad te praten over diverse zaken aangaande de school. De volgende hoofdpunten werden besproken. Vragenuurtje ouders. Op verzoek van diverse ouders is dit uurtje nu voor de eerste keer. Het blijkt al meteen dat dit in de toekomst vaker gehouden moet gaan worden. De algemene reactie is, zowel vanuit de ouders, als vanuit de OR positief ln het verleden zijn er wel eens wagen gesteld aan een van de OR-leden die nooit beantwoord werden, dit mag dus niet voorkomen. Fin.overzicht ouderraad. De OR heeft dit,op verzoek van ouders, ter inzage op school liggen. Over het algemeen vindt men het te beknopt en overkomen alsof wij als OR iets te verbergen hebben. Dit is zeker niet het geval. Wij zullen het overzicht in detail uitwerken en opnieuw ter inzage op school neerleggen. Oberen/tuinieren. Voor sommige ouders blijft dit toch een moeilijk punt. Wij kunnen ons dit wel voorstellen maar vinden toch dat de manier waarop nu het oberen door ouders voor de OR wordt gedaan de meest gunstige manier is om als ouderraad aan fin. middelen te komen. In het verleden was het een heel karwei om mensen bij elkaar te krijgen. Nu wordt iedereen ingedeeld en komt men vanzelf aan de beurt. Men moet zeif ruilen bij verhindering. Uiteraard kunnen wij niemand verplichten. Waarom niet gewoon een bedrag wagen en dan niet oberen heeft het effect dat anderen dan weer eerder aan de beurt komen. I.p. v. oberen een ouderbijdrage per kind per jaar wagen vinden wij een mindere oplossing gezien het feit dat het merendeel van de ouders geen problemen heeft met de huidige situatie. Voor het tuinieren geldt hetzelfde. Besloten wordt om de lijst van het oberen en tuinieren zo woeg mogelijk te publiceren. Schoolreis. De onlangs gehouden schoolreis vonden sommige ouders wat te druk voor de kinderen, teveel verschillende dingen op een dag. Het schoolteam heeft in ieder geval de indruk gehad dat de kinderen een leuke dag gehad hebben. Vermoeiend is dit altijd. Rijden voor school. Discussie rondom het al dan niet hebben van gordels achter in de auto als iemand voor school moet rijden. Sommige ouders vinden dit een gevaarlijke situatie. Niet elke auto heeft gordels achterin, hoe maak je een keuze bij het opstellen van een rijs'chema? Het schoolteam onderkeftt dit probleem en zal dit bespreken. Schoolactiviteiten. - Sy Is er al bekend welke activiteiten er het komend jaar gaan plaatsvinden? Voor veel dingen niet, andere komen elk jaar weer rond dezelfde periode terug. Schoolzwemmen. Hierover hoor je nooit iets. Hoe verloopt dit eigenlijk? Er gaat vanuit school een leerkracht mee als begeleiding maar verder heeft de school hier geen invloed op. Punten/woordwaardering rapport Waarom heeft de school een woord waardering en geen puntenwaardering, dit zou vooral voor groep 8 mooi aansluiten op het voortgezet onderwijs. Het schoolteam heeft hier echter bewust voor gekozen met als voornaamste argument goed is goed, is een 8 beter dan een 7, beide zijn goed. Je hebt kinderen die misschien "beter" zijn dan anderen maar gewoon met goed beoordeeld worden terwijl er een kind is dat misschien "slechter" leert, maar toch zijn best doet, ook als beoordeling goed krijgt. Henk bedankt de ouders voor hun inbreng en hoopt dat deze vergadering een positieve bijdrage levert aan het werk wat de OR doet voor de school en de relatie met de ouders. Per slot van rekening is de OR een afvaardiging van de ouders als contact tussen ouders en school. tel. 0478-571481, fax. 0478-571443 aluminium ramen en deuren - kunststof ramen en deuren - schuifdeuren - veranda's Horsterweg 315811 AA Castenray, .'a-*?w M& ?Hm

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 6