Fremiesplitsmg voorkomt hoge belasting op uitkering levensverzekering bij overlijden Rabobank Zevenrode - 6 Een levensverzekering betekent financiële zekerheid voor (echt)paren. Bij overlijden kan de achterblijvende partner echter voor onaangename verrassingen komen te staan. De fiscus mag dan tot 68 procent van het uitgekeerde bedrag opeisen. Tenzij de partners gebruik maken van de regeling premiesplitsing. Dit is een nieuwe regeling, die vorig jaar werd aangenomen. Deze regeling geldt echter niet voor mensen die in gemeenschap van goederen zijn getrouwd. Premiesplitsing is bedoeld voor partners met een levensverzekering die ook uitkeert bij overlijden, een overlijdensrisicoverzekering of een hypotheek met een gemengde verzekering. Bijvoorbeeld een spaarhypotheek. Komt de verzekerde plotseling te overlijden, dan zorgt de gemengde verzekering ervoor dat de hypotheekschuld in één keer wordt afgelost. Problemen door belastingheffing De uitkering van een levensverzekering betekent zekerheid voor de achterblijvende partner. Toch kan deze voor een onaangename verrassing komen te staan wanneer de fiscus aankiopt. Over het uitgekeerde bedrag moet namelijk belasting worden betaald, zogenoemde successierechten. Duidelijke regels Veel verzekeringsmaatschappijen bieden premiesplitsing al jaren aan. Toch keurde staatssecretaris Vermeend van Financiën deze regeling pas vorig jaar goed. Hij stelde daarbij een aantal duidelijke regels vast. Op de verzekeringspolis moet vernield worden dat de partner van de verzekerde de premie verschuldigd is. Dus een echtpaar dat een levensverzekering afsluit, legt in de polis vast dat de man premie verschuldigd is voor zijn vrouw en de vrouw op haar beurt voor haar man. Zolang dit duidelijk in. de po!is staat beschreven, maakt het in de praktijk niet uit wie er werkelijk premie betaalt. Voorwaarden Om voor premiesplitsing in aanmerking te komen, moeten beide partners aantonen dat zij niet in gemeenschap var. goederen leven. Dit kan door een samenlevingscontract, huwelijkscontract of geregistreerd partnerschap met partner-voorwaarden. Een notaris stelt deze contracten op. Advies Wij raden consumenten aan hun huwelijkscontract, samenlevingscontract of geregistreerd partnerschap met partnervoorwaarden nog eens goed na te kijken. Bij vragen of twijfels kan het beste contact worden opgenomen met de notaris die het contract heeft opgemaakt. Maar let op: aanpassen van een notariële akte brengt de nodige kosten met zich mee. De aanpassing moet wel rendabel zijn. Een notaris kan voorrekenen of de kosten opwegen tegen de baten. Voor vragen over een levensverzekering met premiesplitsing kunt u altijd contact opnemen met de adviseur van Rabobank Zevenrode, Miriam van Aken, tel. (0478) 530 343.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 6