- 7 - La GEDENKWAARDIGE VIERING 25 JAAR SPORTPARK "/V Afgelopen weekend heeft de Sportstichting Oirlo-Castenray het 25-jarig bestaansfeest van het Sportpark "Heesakker" gevierd. Op vrijdagavond werd het feest ingezet met de "Heesakker Lentepop". Bijna 400 betalende jongeren namen op voorbeeldige wijze deel aan dit popfestijn. En waar nog weieens afgegeven wordt op jeugdigen in de leeftijdscategorie van 16 tot 21 jaar voor wat betreft vernielingen, met bier gooien e.d., lieten hier de jonge ren uit overwegend Oirlo en Gastenray zich van hun allerbeste kant zien. Het werd dan ook een gezellige avond, die zonder enige smet of wanklank verliep. En compliment voor eenieder die hieraan medewerking verleende. Op zaterdagmorgen startte in alle vroegte het jeugdtoernooiwaaraan ruim 30 regionale E en F-teams deelnamen. De weergoden waren ons gelukkig gunstig gezind en het toernooi had een sportief en vlot verloop. De wedstrijden waren bijtijds afgelopen, zodat de jongens die dat wensten ook nog konden deelnemen aan het Rabo-kinderfeest in Merselo. Een gereedstaande bus zorgde voor het vervoer. 's Middags stonden er 2 voetbalwedstrijden gepland, min of meer uit de oude doos. Oirlose en Castenrayse voetballers uit de periodes 1973 - 1985 en 1985 - heden speelden tegen elkaar. Duidelijk was nog te zien dat beide voetbalverenigingen ook in het verleden een groot aantal technisch en tactisch bekwame spelers telde. Gastenray won beide wedstrijden en kreeg daarmee enige genoegdoening voor in het verleden verloren wedstrijden. Dat was dan ook het enige dat op het spel stond: de eer. Verder verliepen de wedstrijden in uitermate vriendschappelijke sfeer en konden gezonde rivaliteit en enige nostalgie meespelen. De zaterdagavond was bedoeld voor een officieel tintje en een gezellige afsluiting. Tijdens een goed bezochte receptie waren er lovende woorden en goed bedoelde adviezen van wethouder Jan Houba van Sportzaken en van de beide voorzitters van de plaatselijke dorpsraden aan het adres van het Stichtingsbestuur en de sportverenigingen SV Castenray en SV DIS. Een zichtbaar opgeluchte Stichtingsvoorzitter Rini Steeghs kon in zijn slotwoord dank uitbrengen voor het uitstekende verloop van het jubileum feest. Na de receptie werd de avond voortgezet met een reünie, waaraan zeer veel oud-voetballers, trainers, leiders e.d. met hun echtgenote of vriendin deelnamen. Het werd een gezellige happening, tijdens welke eerst enkele personen in het zonnetje werden gezet en vervolgens 4 personen uit Casten ray en 4 uit Oirlo in de vorm van sketches op cabareteske en satirische wijze de draak met eikaars verenigingen staken. Het bleef druk en erg sfeervol tot in de kleine uurtjes. Nu de jubileumviering voorbij is, mogen we eens te meer met recht trots zijn op onze beide dorpsgemeenschappen, die op diverse terreinen in eendrachtige samenwerking iets moois en goeds tot stand weten te brengen. Rest mij nog dank uit te brengen aan de velen die medewerking verleend hebben aan deze prima geslaagde viering. Aan onze hoofdsponsors SaWeCo/Boerenbond, Vegio verzekeringsgroep en Rabobank Zevenrode, die ons de nodige financiële ruggensteun gaven. Aan het nog jonge Globus-ei voor hun sympathiek financieel gebaar en zeker ook aan de firma's Van den Broek Bouwbedrijf, Elektro Gommans en Versleijen/Fixet, die in materiële zin alle hulp geboden hebben. Heel fijn dat deze organisaties en bedrijven steeds maar weer klaar staan voor de plaatselijke verenigingen. Verder heel veel dank aan de leden van de sub-commissies tent-podium en p.r., die in korte tijd op zeer vakkundige wijze bergen werk verzet hebben. Dank ook aan de organisatoren en medewerkers van het jeugdtoernooi, de beide voetbalwedstrijden, scheidsrechters, leiders, trainers, verzorgers,

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 7