CASELSE VENNEN ROUTE STAATSBOSBEHEER DORPSRAAD CASTENRAY De wandelroute in de Casten ray se Vennen leidt deels door nat, laag gebied en deels door schrale graslanden. De zwarte els, de slangewortel, de gele lis, elzezegge, veen- mos, waterviolier en de koningsvaren zijn planten die in het natte milieu prima groeien Ook kent het gebied verschillende turfputten waaruit vanaf ca. 1860 tot 1920 door Casten- rayse mensen turf werd gestoken. In de weilanden komen buntgras, kale jonker, zandblauwtje, witbol en biggekruid voor. De schrale graslanden worden begraasd door paarden. Zowel op het gebied van flora als fauna komen er verschillende soorten voor. In bepaalde tijden van het jaar zal in dit ge bied met dichte schoenen of laarzen moeten worden gewandeld, omdat het in dit gebied erg nat kan zijn. Dit is karakteristiek voor dit gebied. Waterral Door zijn leven tussen het riet moeilijk waar te nemen. Schreeuwt als mager speenvarken. Trekt poten tijdens het vliegen niet in. 30 cm. De paden zijn zoveel mogelijk in de oorspronkelijke staat gehandhaafd en zijn niet verhard. Hierdoor zal de route een wat ruig karakter behouden. Dit houdt in dat de route moeilijk begaanbaar is voor minder validen en kinderwagens. De route is voorzien van de benodigde bordjes en/of route-paaltjes. %-Et^ Een wandeling in de Castenrayse Vennen zal ongetwijfeld voor veel mensen een actieve ontspanning betekenen. Dit unieke gebied biedt hiervoor ruime mogelijkheden. De lengte van de route is 3,8 km. Gezien echter de kwetsbaarheid van het gebied hopen we dat de Castenrayse Vennen niet te lijden zullen hebben onder de bezoekers. Het is verboden de Castenrayse Vennen per fiets in te gaan en honden moeten aan de lijn gehouden worden. Geel groene Gewone pad 9

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 20