EEN WAARDIG BESLUIT - 11 - Castenray heeft de competitie in stijl afgesloten door thuis met maar liefst 4-1 te winnen van SWH. Door dit resultaat eindigt Castenray op een negende plaats in de 5© klasse met een puntentotaal van 24. Castenray kan dus terugkijken op een geslaagd seizoen. Voor beide ploegen stond eigenlijk niets meer op het spel. Heibloem dacht dan ook bij voorbaat al aan een rustige middag voetbal. Castenray was echter een andere mening toegedaan. Gesterkt door enkele gevoelige woorden van Twan Fleurkens voorafgaand aan de wedstrijd, begon Castenray voi overgave aan de strijd. Want in deze laatst© wedstrijd wide S.V.C. 1 zijn dankbaarheid tonen aan het trouwe publiek. Er moest dus gewonnen worden, Heibloem werd duidelijk verrast door deze felle start van Castenray. De gasten raakten behoorlijk geïrriteerd en daar kon Castenray wellicht gebruik van maken. De eerste kans was voor Ivan die door Ron in stelling was gebracht. Eerstgenoemde had echter te veel tijd nodig om de bal onder controle te krijgen waardoor deze kans verloren ging. Cas tenray bleef de gehele eerste helft de betere ploeg en er waren kansen voor onder meer Ron en Xa- vier die beiden de keeper met afstandsschoten probeerden te verrassen. Ondanks deze goede po gingen en het gecreëerde veldoverwicht moest Castenray toch met 0-0 gaan rusten. In de tweede helft wilde Heibloem laten zien dat het een terechte nacompetitiedeeinemer is. Casten ray gaf het heft uit handen en werd soms met de rug tegen de muur gedrukt. Maar het uitvallen van een van de gevaarlijke spitsen van Heibloem zorgde voor een plotselinge ommekeer. Heibloem had immers geen wissels meer op de bank ©n moest noodgedwongen het laatste half uur met tien man verder. Castenray maakte optimaal gebruik van dit buitenkansje. In de 60e minuut kreeg Xavier de bekroning voor zijn harde werken toen hij van dichtbij raakschcot: 1 - 0. Nog geen vijf mi nuten later mocht ook Leon het applaus van het publiek in ontvangst nemen toen hij met een fraai 'buitenkantje' de Heibioemse doelman kansloos liet. En nog was de koek niet op. Want vijf minuten later was het alweer raak. Na een snelle aanval zette Ed de bai strak voor waarna Steffan met een beheerste kopbal in de lang® hoek zorgde voor de 3 - 0. Als klap op de vuurpijl maakte Ed er in de 78e minuut zelfs 4-0 van. Met een hard schot bezegelde hij het lot van Heibloem. Heiaas voor Rob kon de nul toch niet gehandhaafd worden. Want op een zuiver schot in de linker bovenhoek was zelfs Rob kansloos waardoor het uiteindelijk 4 -1 werd. De competitie 97/98 zit er weer op, tijd dus om eens terug te blikken. Castenray eindigt zoals eerder vermeld op een negende plaats in de 5* klasse D met 24 punten boven America, D.I.8. en Griendts- veen. Het team onder leiding van trainer Loek Nooyen en leider Toon Heidens lieten de nummer 10 dermate ver achter zich liggen dat Castenray zich uiteindelijk middenmoter mag noemen in plaats van degradatiekandidaat, De 24 punten werden behaald door 7 maal te winnen (D.I.S., G.F.C., America, B.V.V., Griendtsvesn, BEVO, S.V.V.Hen 3 maal gelijkte spelen (America, Griendtsveen, Lottum). De spelers voetballen blijkbaar gemakkelijker op het eigen sportpark de Heesakker, want 6 van de 7 overwinningen werden thuis behsaid. Castenray is gebleken een lastige tegenstander te zijn. Slechts in 3 wedstrijden kon Castenray het doe! niet vinden, in alle overige 19 wel. Niet één keer werd men 'afgeschoten' en slechts zelden wa ren de biauwwitten kansloos. Opvallend aan dit seizoen is het doelsaldo: -7. Hoewel negatief, toch positief te noemen. Castenray mocht 37 doelpunten bejubelen en 44 betreuren. Dit brengt ons op een gemiddelde score van bijna 1,7 per wedstrijd. De grootste nederlaag was 4-0 (tegen BEVO) en de grootste overwinning die van afgelopen zondag. Echter, de 3 - 0 overwinningen op D.I.S. en B.V.V. mogen er ook zijn. Ivan werd opnieuw topscorer met 13 doelpunten, maar dat Castenray meerdere spelers heeft die kunnen scoren blijkt uit deze tabel: 13 7 r4 3 2 1 Ivan Maes Ronnie van Osch Ed Classens Jos Heidens Sander Dinghs Paul Büddiger Wilbert van Osch Leon Strijbos Steffan Weijs Xavier Weijs Eigen goal Tenslotte willen ondergetekenden namens het gehele 'urst' graag het trouwe publiek bedanken voor hun steun tijdens het gehele seizoen. Het is prettig ais er altijd een 'twaalfde man' achter je staat. We hopen dat we ook het volgend seizoen op deze steun mogen rekenen. Bedankt DIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 11