Postbaan 14 5861 CT Wanssum Tel. 0478-532166 Union Trigger Fietscomputer GRATIS - 10 Ondersteuningsgroep voor familieleden van dementerende ouderen Het groene Kruis Noord-Limburg organiseert een ondersteuningsgroep voor familieleden van dementerende ouderen. Deze groep is bedoeld voor partners, (schoon)kinderen en andere familieleden die thuis te maken hebben met de zorg voor een dementerende. Tijdens deze bijeenkomsten kunt u praten met anderen die in eenzelfde situatie verkeren. Daarnaast zal er informatie over dementie worden verstrekt. Op 28 april a.s. start weer een gespreks groep in Horst. Voorafgaand aan de start heeft iedere deelnemer een kennismakingsgesprek met de begeleider. Er vinden in totaal 6 bijeen komsten plaats en elke bijeenkomst duurt twee uur. De groep zal uit 6 a 8 deelnemers bestaan. Besientie Dementie is een ziekte waarbij het functioneren van de hersenen achteruit gaat. Het begint meestal met vergeetachtigheid. Daarna treden er problemen in de oriëntatie op: men weet niet goed meer welke dag het is of men kan de weg naar huis niet meer terugvinden. Geleidelijk aan kunnen zich verande ringen in het karakter gaan voordoen. Soms wordt de zieke achterdochtig of agressief. DE meeste dementerenden wonen thuis en worden bijgestaan door de partner of andere familieleden. Zorgen voor een dementerend familielid is geen een voudige taak. Het is in de meeste gevallen een eenzame klus die alleen met de nodige inspanning en vaak veel opoffering ten einde kan worden gebracht. Erkende bromfietsopleiding E achter B (aanhangwagen) Theorieopleidingen: persoonljrjk Tel. 0478-571876 Wilt u meer informatie over deze ondersteuningsgroep of wilt u zich hiervoor aanmelden, dan kunt u zich wenden tot het Groene Kruis, Bureau Klantenservice, tel.nr. 077 3209595. Dit bureau is bereikbaar tijdens kantooruren De kosten voor deze ondersteuningsgroep bedragen voor leden van het Pluspakket van Het Groene Kruis f 50,-. Niet.-leden betalen f 100,-. VGZ-verzekerden kunnen een vergoeding krijgen bij hun vpr7pkpraar Groene Kruis Noord-Limburg Complete collectie COMMUNEEFIETSEN. vanaf fl 399,- Met o.a.: kinderfiets van het jaar 1998. of Batavus Fox, Loekie, Next Generation, enz. Reserveer tijdig om teleurstelling te voorkomen. Koop b| dte ©oh tesns» Zorg AUTO G MOTOR RIJSCHOOL

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 10