CASTEN RAY SLAAT ZIJN SLAG D.LS Te Koop In een echt degradatieduel, met voetbal op het scherpst van de snede, pakte Castenray 3 hele belangrijke punten van naaste concurrent Griendtsveen. Daarmee lijkt Castenray het degradatiegevaar definitief te hebben afgewend. Want met nog 6 wedstrijden te spelen en respectievelijk 7 punten voorsprong op America en Griendtsveen en zelfs 9 op D.I.S. moet klassebehoud voor de blauwwitten absoluut mogelijk zijn. Het belang van de wedstrijd was bij de blauwwitten bekend. Want bij verlies zou Castenray nog een zeer benauwde eindfase van de competitie tegemoet gaan. En dus streed Castenray voor wat het waard was op het altijd lastig bespeelbare Peelse voetbalveld. Een ongelooflijke inzet, een waterdichte verdediging en een Jos Heidens in goede vorm waren de belangrijkste troeven die Castenray in handen had. Toch begonnen de blauwwitten enigszins twijfelend en afwachtend aan de titanenstrijd. De Griendtsveense verdediging mocht achterin vrij rondspelen en leek zodoende vrij gemakkelijk een veldoverwicht te creëren. Maar toen de keeper hierbij bijna in de fout ging was het gedaan met dat ogenschijnlijke zelfvertrouwen en nam Castenray het initiatief geheel over. Nadat de blauwwitten al enkele kansen om zeep geholpen hadden was het Jos Heidens die de wedstrijd openbrak. Met een hard schot verschalkte hij de Griendtsveense doelman die het nakijken had. Deze opsteker gaf Castenray het benodigde zelfvertrouwen. Achteraf gezien zou Castenray de wedstrijd nog voor de rust beslist kunnen hebben als het vizier wat meer op scherp had gestaan, helaas...In de tweede helft werd er door beide ploegen nog gretiger gevoetbald waardoor de emoties soms hoog opliepen en de sfeer wat grimmig werd. Maar dat hoort nu eenmaal bij een degradatiestrijd. Toch eiste dit harde voetbal zijn tol. Want nadat Denny al eerder was uitgevallen na een grove charge op zijn kuitbeen moest ook de net ingevallen Sander alweer het veld verlaten. Zijn knie zat 'op slof. En dus werd het hele arsenaal aan reserves aangesproken. De Castenrayse strijdlust ging echter onverminderd voort en de kansen voor de blauwwitten waren talrijk. In de 75ste minuut gaf Jos Heidens aan Griendtsveen het genadeschot. Vanuit een onmogelijke hoek schoot hij het leer in het dak van het doel: 2-0. Als Castenray toen gewild had dan had het met een nog veel ruimere overwinning huiswaarts kunnen keren maar de kracht en nauwkeurigheid ontbraken. En dus vierde Castenray een klein feestje in de Peel. Vermeldenswaard hierbij is dat Jan van Rhee in deze feestvreugde mocht delen. Vaste keeper Roger en neef Rob kampten met blessures waardoor de hoofdmacht een beroep deed op de ruime ervaring van Jan, die zijn taak uitstekend volbracht. Jan bedankt en wellicht tot ziens.. Volgende week kan Castenray bewijzen dat het niet langer een degradatiekandidaat is maar eerder een middenmotor. Bi j winst op Stormvogels kan Castenray wellicht weer een of twee plaatsen stijgen op de ranglijst. We zullen zien ROTSPLANTEN VETPLANTEN FUCHSIASTEKKEN (Alleen vrijdags en zaterdags) J„ Heesen, Horsterweg 11, Leunen

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 6