Orde van verdienste "De Beste Knuppel 1998": Jos Janssen Carnavalsmaandag. '23 februari, zal in Castenray voor de veertiende maal de orde van verdienste worden uitgereikt. Dit jaar is als drager van deze orde, "De Beste Knuppel" genoemd, door de vijf helpende verenigingen en SJWC, in samenspraak met cv de Schanseknuppels, naar vorengedragen Jos Janssen. Unaniem is besloten dat deze onderscheiding als blijk van waardering voor jarenlange inzet voor de Castenrayse gemeenschap, met name de jeugd, Jos toekomt. Jos Janssen, in 1952 te Merselo geboren, belandde in 1978 in het Caselse alwaar hij zijn intrek nam in een woning aan de Lollebeekweg. Al gauw stonden twee toenmalige bestuursleden van SV Castenray bij Jos aan de deur met de vraag of hij het leiderschap van het tweede elftal op zich wil de nemen. Jos, die verder helemaal geen voetbalachtergrond had, ging hierop in en daarmee was het balletje voor Jos binnen de SV Castenray aan het rollen. Na twee jaar het leiderschap vervuld te hebben was het in 1980 dat Jos gepolst werd om het secretarisschap van de afdeling jeugdvoetbal op zich te nemen. Met een tomeloze inzet ging Jos voor het Castenrayse jeugdvoet bal, wat toch een heel groot gedeelte van de Castenrayse jeugd omhelst, aan de slag. In 1982 kreeg de jeugdsecretarisJos dus, een bestuurszetel binnen het hoofdbestuur van de SV Castenray. Jos werkzaamheden als jeugdsecretaris omvatte een uitgebreid pakket. Op de eerste plaats had hij het wedstrijdsecretariaat onder zijn hoede. Hij was contactpersoon naar de K.N.V.B. Ook was hij contactpersoon voor de ouders. Als er zich problemen voordeden loste Jos dat op een discrete manier op. Verder stelde Jos rijschema's samen voor de uitwedstrijden zodat alle ouders evenveel rijbeurten achter hun naam kregen. Ook verzorgde Jos de publicaties naar dorps- en weekbladen. Het organiseren van activiteiten in de winter, als het voetbal stil lag, behoorde ook tot de taak van Jos. In 1985 was Jos één van de initiatiefnemers voor het samenvoegen van de jeugdafdelingen Castenray en Oirlo. Een weloverwogen initiatief wat het jeugdvoetbal in beide dorpen waarborgde en tot op de dag van vandaag goed functioneert. Dat hiervoor de nodige "onderhandelingen" verricht diende te worden spreekt voor zich. Een andere heel belangrijke taak van Jos was het benaderen van jeugdlei ders. Zonder de hulp van die mensen is het voor elke vereniging bijna onmogelijk om de zaakjes draaiende te houden. Jos steekt die waardering niet onder stoelen of banken en ziet het in ontvangst nemen van "De Beste Knuppel" dan ook meer als dank naar alle jeugdleiders en al diegene die zich inzetten voor de Castenrayse jeugd om hen dat stukje ontspanning te bieden. Een mening waar de voordragers van de orde van verdienste zich helemaal achterscharen. Voor Jos, een stille harde werker op de achtergrond, stond het plezier en tevredenheid van de leden altijd voorop. Jos was zich terdegen van bewust dat men er alles aan moet doen om de jeugd iets te bieden en het hun naar de zin te maken. Zeker in een kleine gemeenschap als Castenray is men daarbij aangewezen op de medewerking van ons allen. Jos heeft zijn medewerking daar altijd voor de volle honderd procent aan verleend. Wij hopen dat nog vele anderen dit voorbeeld doen volgen zodat ook in de toekomst de Castenrayse jeugd binnen de eigen dorpsgrenzen terecht kan voor een stuk ontspanning. Nu Jos zijn activiteiten binnen de S.V.C. in 1997 na 17 jaar heeft stopge zet is de uitreiking van de orde van verdienste een prima waardering naar hem toe en al diegene die altijd klaar staan voor de jeugd. De orde van verdienste zal carnavalsmaandag 23 februari door Prins Mart VII aan Jos Janssen worden uitgereikt. Dit zal gebeuren om 21.11 uur in gemeen schapshuis de Wis. Eenieder die in die 17 jaar met Jos te maken heeft ge had en natuurlijk verder iedereen, krijgt deze avond de gelegenheid om hem te feliciteren met het in ontvangst nemen van de onderscheiding. JosProficiat De Schanseknuppels

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 12