- 3 - A KT I E GEZINSBIJDRAGE TEN BATE VAN ONZE PAROCHIE 1998 Castenray, jan. 1998 Geachte Parochianen, We zijn het nieuwe jaar begonnen met goede wensen, de beste voornemens en met de bedoeling er weer iets goeds van te maken. Met die gedachten zijn ook wij als kerkbestuur het nieuwe jaar begonnen. Gewoontegetrouw starten wij het nieuwe jaar met het organiseren van de aktie "Gezinsbijdrage" ten bate van onze eigen kerk. Voor ons één van de financiële pijlers waarop onze begroting berust Erg belangrijk dus om in het nieuwe jaar weer aan onze verplichtingen te kunnen voldoen. Evenals bij U sti jgen ook bij ons de kosten, ook a! proberen wij door zelfwerkzaamheid deze zoveel mogelijk in de hand te houden. Voor wat betreft het jaar 1997 kunnen we terug zien op een jaar met volop aktiviteiten. De "Clustervorming" binnen het dekenaat is voor onze parochie een prettige en ook effectieve manier van werken gebleken. Nieuwe zaken die voor onze parochie van belang zijn kunnen zo worden opgestart of bijgesteld. Feit blijft natuurlijk dat er steeds meer vrijwilligers hun medewerking zullen moeten verlenen om dit alles te kunnen realiseren. Meer organiseren betekent vaak ook meer onkosten. Het tot nu toe grootste onderhoudsproject, de renovatie van de ramen aan de zuidzijde, is in 1997 afgerond. Het plan voor 1998 is de omgeving (tuin) rond de kerk aan te gaan passen. De voorbereidingen worden momenteel gemaakt in overleg met dc Dorpsraad. Als bestuur hebben we ons naast de materiële zaken zoals onderhoud en renovatie, welke nu op een redelijk niveau zijn, meer bezig gehouden met het wezenlijke van het kerk zijn. Denk hierbij aan het functioneren van de koren, het opzetten van een jeugdkoor, de gezinsliturgie, de grote groep misdienaars, de lectoren en de zorggroep. Kort samengevat proberen we de kerk in onze parochie levendig te maken en te houden, voor jong en oud. Gelukkig hebben wij altijd de financiële steun vanuit de parochie in ruime mate mogen ervaren om dit alles te kunnen realiseren. Wij hopen dat deze aktie evenals andere jaren weer een goed resultaat zal mogen hebben met een zo groot mogelijke deelname. In veel parochies wordt duidelijk gesteld wat het bedrag is dat voor een reële bijdrage geldt. Wij willen dit echter niet zo zwart wit stellen aangezien wij niet ontevreden zijn met het bedrag van ongeveer 31.000,-- in de afgelopen jaren, (gemiddeld 110,-- per deelnemer) z.o.z.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1998 | | pagina 3