CASTENRAY KAN KLUS NIET KLAREN - 16 - Castenray leed afgelopen zondag een pijnlijke nederlaag. Niet alleen omdat van een directe concur rent werd verloren, maar vooral het scoreverloop maakte het verlies moeilijk accepteerbaar. En dan was daar nog de scheids. Het zou niet eerlijk zijn om het verlies voor de volle 100% toe te schrijven aan de man in 't zwart. Maar vooral de manier waarop de laatste twee tegentreffers tot stand kwamen was echter zeer discutabel. Het begon allemaal zo goed op die mistige zondagmiddag. De blauwwitten maakten meteen duidelijk wie de baas was en zorgde ervoor dat FC Steyl niet aan voetballen toe kwam. Die inzet werd na on geveer een kwartier spelen beloond toen Jos Heidens een vrije trap snel nam. Hij bediende Ivan die tussen drie man in de 16-meter binnen liep en loepzuiver afrondde. FC Steyl was duidelijk aangesla gen en nog steeds niet bij machte om het wedstrijdbeeld te veranderen. Zo werd het zelfs 2 - 0 na een ongeveer identieke situatie als waaruit de 1 - 0 tot stand kwam. Opnieuw werd Ivan direct weg gestuurd die deze keer met een afstandsschot de doelman andermaal het nakijken gaf. Na de 2 - 0 liet Castenray de teugels wat vieren en begon Steyl in te zien dat het op die manier afgeslacht zou worden. Het spel begon zich meer en meer op Castenrays grondgebied af te spelen en de withernden probeerden om in ieder geval de royale voorsprong tot de rust vast te handhaven. De mannen uit Steyl dachten daar anders over. Een onnodige overtreding leverde de gasten enkele minuten voor rust een vrije trap op. De bal werd op het hoofd gemikt van een lange aanvaller die overal bovenuit toornde: 2 -1 Tijdens de rust werden de zaken op een rij gezet. Castenray zou wat meer verdedigend gaan spelen en gokken op de counter. De blauwwitten hoefden met een voorsprong het spel per slot van rekening niet meer te maken. Het zou echter allemaal heel anders lopen. Nog geen twee minuten na rust werd een hoge bal ongelukkig uitverdedigd zodat de knikker in het strafschopgebied bij de rechtsbuiten van Steyl belandde. Met yeei plezier ging hij daarop over het knietje van Rsné en de scheidsrechter wees naar de stip. Een vee! te zware straf gezien de overtre ding. Maar goed, je ziet zulke dingen ook op de tv. gebeuren. De strafschop werd benut en Castenray moest weer van voor af aan beginnen. Dat zo'n scheids een strafschop ziet in de 'overtreding' van René is nog tot daar aan toe, maar doe net dan aan beide kanten. Want, u raadt het al, kort na de 2 - 2 probeerde Ivan de doelman te passe ren, maar laatstgenoemde ving, nadat hij de bal niet meer kon bereiken, de Castenray-spits met twee gestrekte benen op. Een zwaardere overtreding dan voorheen, maar de scheidsrechter deed alsof zijn neus bloedde en liet doorspelen Het zou nog erger worden. In de 60e minuut ving Jos Derix de bal op met zijn lichaam. Enkele spelers van Steyl appelleerden voor hands waarop onze grote vriend direct floot. Hij kon het gezien de snelheid van de bal onmogelijk gezien hebben. En iets wat een scheidsrechter niet ziet mag hij niet bestraffen, al lijkt het er nog zo zeer op. Sterker nog, het bewijs materiaal prijkte op het shirt van Jos: de afdruk van de bal stond op de borst en niet op de arm. De daarop volgende vrije trap werd er tot overmaat van ramp ook nog in gefrommeld. De wedstrijd die daarop volgde had weinig meer met voetbal te maken. Steyl kwam van een 2-0 achterstand terug op 2 - 3, dus die kregen vleugels, Castenray van de andere kant, had een fikse deuk opgelopen en moest het vervolgens opnemen tegen een gemotiveerdere tegenstander dan ooit en een scheidsrechter waarbij het schijnbaar niets meer goed kon doen. Zo werd een bal tot twee maal toe overdreven ver door een Steyi-verdedigsr buiten de lijnen geschopt. Om tijd te winnen uiter aard, daarin kun je de verdediger geen ongelijk geven. De nieuwe regelgeving wat betreft spelbederf is in het leven geroepen om dergelijk anti-voetbal tegen te gaan en de scheidsrechter is ervoor om die regel te handhaven. Deze vond het allemaal prima en gaf niet eens een waarschuwing. Menigeen zou bijna denken dat de beste man baat had bij een Castenrayse nederlaag. De wedstrijd kende na de 2 - 3 in totaal nog één kans. Deze was voor Denny die na een steekpass van ivan een schot mocht lossen op de gebalde vuisten van de Steyl-doelman Dus stond Castenray na een tumultueuze tweede helft weer met iege handen. Een tweede helft waarin de scheidsrechter duidelijk zijn stempel drukte. Natuurlijk mag een scheidsrechter zich vergissen, natuurlijk mag hij een slechte dag hebben, maar dit is nu al de derde keer op rij dat die zelfde man een negatieve invloed heeft weten uit te oefen op de einduitslag in een wedstrijd waarin Castenray één van de deelnemers is. Dat mag wel eens een keer gezegd worden, al doe je er niets tegen. Al met al is de schade beperkt gebleven. De concurrentie liet allemaal punten liggen, behalve Ameri ca dat won van Cirlo. Maar Castenray moet zich nu gaan opmaken voor de nummers 2, 3 en 4 van de ranglijst, dus de laatste serieuze kans om punten te pakken is afgelopen zondag letterlijk en figuurlijk de mist in gegaan. Zondag wacht één van de titelkandidaten: Heijen. Wanneer is het geluk aan Cas- tenray-zijde? DIS 4*

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 16