Doorzettingsvermogen en wil om te winnen beslissen wedstrijd SSS 3 - CASTENRAY 2 1-4 Doelpunten: 30. Sander Dinghs 1-0; 47. SSS 1-1; 52. Leon Strijbos 1-2; 80. Sander Dinghs 1-3; 86. Sander Dinghs .1-4, Aantal toeschouwers: 32. Bijzonderheid: In de 82* minuut werd een doelpunt van Roger Weys onterecht afgekeurd. Op stelling: Roe' Hoeymakers; Leon Strijbos, John Marceliis, Joep Wiïlemsen en René Arts; Steffan Weys, John Reynders, Mar cel Dinghs Tz (50. Roger Weys) en Xavier Weys; Sander Dinghs en Freek Kuijpers. Door X.W. en KEES. Voorafgaand aan deze wedstrijd wist SVC 2 dat het zeer binnen- dort punten moest gaan pakken, anders zou aansluiting in de mid denmoot nog wel eens even op zich kunnen laten wachten. Gecontro leerd voethal en een grote portie vechtlust was dus datgene wat we op het speelveld moesten tentoon stellen. Na het startsein trachtte SVC 2 de woorden van coach Geert te bewerk stelligen door vanaf de P minuut al druk op thuisclub SSS te zetten. Gedurende een klein half uur wist Twee met redelijk voetbal nog niet echt een vuist te maken. Beide teams wisten van geen wijken. Het was SVC dat middels een gelukkig doel punt op voorsprong kwam. Xavier wist. alert een knullig uitverdedigde bal te onderscheppen en mocht ver volgens vrij naar het doel counteren. Deze kans had eigenlijk gelijk benut moeten worden door laatstgenoemde maar kon niet hoog genoeg over de laag uitkomende doelman worden geplaatst. De keeper wist de bal nog aan te raken, zo dat deze in gunstige richting veranderde. Kaasje voor de waakzame Sander die daarop de bal in het open doel schoof. Eindelijk wist Castenray de vuist te ballen. Fouten Ondanks de gebalde vuist waren er zoals het gebruikelijk lijkt weer de onnodige fouten. De gewoonlijk zeer sterk keepende Roel had zich al een keertje verkeken op een hoog inko mende bal en had ook dit maal de hoogte van de voorgetrokken bal niet helemaal goed ingeschat. Roel kon de bal na dit misverstand niet weg werken en een SSS-aanvaller wist daar goed gebruik van te maken. Na wat gekluts en geklungel strafe SSS deze fout met een schot en een doel punt af: 1-1. Roel was na eigen zeg gen van mening dat dit doelpunt zijn fout was, maar er mag zeker gezegd worden dat de verdediging op dat moment zeer maar dan ook zeer slap verdedigde Met een wat neergelaten gevoel gingen we de rust in. Na de thee was SVC 2 geenszins van plan om ais zo vaak gebeurd zich het eerste kwartier weg te laten spelen. Met de nodige coaching van Geert werd er weer lekker fel ge start. SSS werd weer meteen onder dmk gezet en al na een minuut of vijf werd Leon door een schitterende pass van Sander bereikt. Leon nam de bal in zijn snelheid mee, omspeel de keurig de keeper en rondde nog mooier af: 1-2. Gebroken Zoals zo vaak gebeurd komt de klap bij het snel scoren hard aan. Ook dit keer zou dit gezegde op waarheid berusten. Het moreel werd op het juiste moment gebroken, zodat de gebalde vuist kalppen kon gaan uit delen. Voordat de klappen doel gin gen treffen moest Castenray flink op de tanden bijten omdat het vanaf de 1-2 voorsprong niet alleen tegen 11 SSS-ers voetbalde, maar ook de scheidsrechter zou moeten omspelen. De meest dubieuze beslissingen zouden gaan volgen en het leek erop dat de 'scheids' de bal het liefst zelf in ons doel wilde schieten. Scheids Door goed verdedigen, niet opgeven en weer scoren wist SVC 2 dit te voorkomen. In de 80e minuut wist Sander na een pass van Joep de keeper voor de derde maal te passe ren. Twee minuten daarna konden de solide spelende Steffan en Roger na een verdedigingsfout aan SSS-Side vrij op het doel af lopen. Keurig volgens de Nederlandse Voetbal wetten legde Steffan de bal terug op Roger die beheerst de linkerhoek uitzocht. 1-4 zo dacht eenieder be halve de belachelijk slecht fluitende 'scheids'. Tot onze verbazing zag de grensrechter dit terugspelen als bui tenspel en prompt had de scheids rechter zijn fluitje al halverwege zijn strot om zijn club een grote neder laag te besparen. Waardevol Nog een keer slikken en wederom snel van achteruit opbouwen moeten de mannen van het Twed hebben gedacht want in de 86e minuut viel er na een mooie pass van Roger op Sander niets meer af te keuren. Een mooie lage streep in de korte hoek bewees dat Sander, die in twee wed strijden al zes maal scoorde een waardevolle kracht is voor het twee de. 1-4: een mooi en terecht eindre sultaat waar de scheids waarschijn lijk het hardst om treurde. Vooruitgang De benodigde punten zijn behaald, de inzet was er, de rust in plaats van paniekvoetbal en niet te vergetende sfeer is goed. Dit alles moet kunnen leiden tot de nodige punten en mooie wedstrijden. Volgende keer zal weer de zelfde inzet verwacht worden zodat we wat vaker met opgeheven hoofd het veld kunnen verlaten. Dus vergeet vooral niet het trainen te bezoeken, dat geldt ook voor mij! - ij - SVC 2 kan nog vechten

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 14