OUDERENBOND 'Omgaan met depressie' cursus voor 6ö-pSussers Cursus 'Kleur geven aan een grijs bestaan - 9 - Kienmiddag Op woensdag 15 oktober om 14.00 uur hopen we een gezellige kienmiddag te houden in de Wis. We verwachten een grote opkomst. Inleiding Noord-Limburg in november start de RIAGG Noord-Limburg opnieuw met een cursus voor ouderen die last hebben van depressiviteit. De cursus 'kleur geven aan een grijs bestaan' wil hen helpen om depressieve gevoelens aan te pakken. De cursus is bestemd voor 60-plussers die langdurige somberheid ervaren en zich hier moeiiijk over heen kunnen zetten. Vaak blijkt men niet meer te kunnen genieten van plezierige dingen en zijn er tevens lichamelijke klachten. De cursus is niet bedoeld voor mensen die recent hun partner hebben verloren, omdat deze cursus niet de passende hulp biedt voor rouwverwerking. Een echte cursus, géén therapie Het gaat om een echte cursus. Het is geen gespreksgroep of psychotherapie. Er wordt niet gesproken over de "jeugd" of het diepste innerlijk. In de cursus wordt uitgegaan van de situatie zoals die nu is en wordt aangegeven op welke wijze de stemming te verbeteren is. Praktische cursusinformatie De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten van twee uur. Er kunnen ongeveer acht ouderen aan deelnemen. Voor deelname aan de cursus wordt een kleine bijdrage van f 20,--, in verband met materiaalkosten, gevraagd. Voordat de cursus begint, krijgt iedere deelnemer een kennismakingsgesprek met de cursusleiders. Daarin wordt informatie gegeven en bekeken of de cursus inderdaad een antwoord kan bieden op de specifieke vraag van de oudere. Bovendien kunnen belangstellenden zich dan zeif een beeld vormen van de cursus en bepalen of men hieraan wil meedoen. De cursus wordt gegeven door twee begeleiders, te weten: mw. Patty Broekman (gerontopsycholoog, afd. Preventie en Dienstverlening) dhr. Hans Meester (sociaal psychiatrisch verpleegkundige, afd. Ouderen). Voor meer informatie kunt u met één van hen contact opnemen, tel. 077-3550222.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 9